0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Zwracamy się do organizacji członkowskich OPZZ i struktur terytorialnych naszej konfederacji o inspirowanie obchodów w swoich środowiskach.

Zapraszamy do udziału w centralnych uroczystościach w Warszawie. Tradycyjnie spotkamy się przed siedzibą OPZZ.

Kobiety na rynku pracy

26 kwietnia w siedzibie Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych w Warszawie odbyła się konferencja „Kobiety na rynku pracy" zorganizowana przez OPZZ i partię Razem.

przeczytaj

Mazurek: Nie ma powodów, by ulegać histerii pana Broniarza ws. reformy edukacji

- Tak szerokich konsultacji, jakie były przy okazji wprowadzenia ustawy o prawie oświatowym nie było dotychczas; nie ma powodów, by ulegać histerii szefa ZNP Sławomira Broniarza - mówiła we wtorek rzeczniczka PiS Beata Mazurek odnosząc się do kwestii referendum ws. reformy edukacji.

przeczytaj

ZNP: Rzeczniczka PiS mówi nieprawdę

Rzeczniczka PiS Beata Mazurek, odnosząc się w Radiu Zet do referendum ws. reformy edukacji, powiedziała, że: - Za referendum stoi Związek Nauczycielstwa Polskiego, na którego czele stoi Sławomir Broniarz. Broniarz był za likwidacją gimnazjów, startował z list ugrupowania, które chciało likwidacji gimnazjów.

przeczytaj

PGG: Pilne spotkanie związków z zarządem 27 kwietnia

W czwartek 27 kwietnia ma dojść do spotkania zarządu Polskiej Grupy Górniczej z przedstawicielami związków zawodowych. Tematem spotkania ma być m.in. kwestia problemów z wydobyciem w PGG.

przeczytaj

Będzie zakaz handlu w niedziele. Prawdopodobnie od nowego roku

Ani związki zawodowe, ani pracodawcy nie chcą ograniczeń sprzedaży w co drugą niedzielę. Te pierwsze domagają się, by obowiązywały w każdą, a drudzy – w żadną z niedziel. Rząd namawia do kompromisu i sugeruje ograniczenie liczby wyjątków od zakazu, a spółdzielcy – równe traktowanie wszystkich placówek. Pewna wydaje się tylko data wejścia w życie obostrzeń – 1 stycznia 2018 r.

przeczytaj

Europa socjalna

Komisja Europejska przedstawiła w środę pomysł stworzenia społecznego filaru UE. Na razie to idee, a nie twarda legislacja, bo Unia w sprawach społecznych na ma wielkich kompetencji. KE boleśnie się o tym przekonała, próbując przez lata namówić państwa członkowskie do uzgodnienia unijnego minimum urlopu macierzyńskiego. Teraz podejmuje kolejną próbę, tym razem zakrojoną na większą skalę.

przeczytaj

KE chce, by wszyscy ojcowie w Unii mieli dodatkowy urlop po narodzinach dziecka

Komisja Europejska chce zwiększyć liczbę kobiet na unijnym rynku pracy i pomóc odnaleźć rodzicom równowagę między życiem zawodowym i rodzinnym. Proponuje na przykład, by wszyscy pracujący ojcowie mogli wziąć przynajmniej 10 dni urlopu w okresie narodzin dziecka. Europejski biznes skrytykował propozycje KE, ale poparły je związki zawodowe.

przeczytaj