0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Minimalna stawka kalkulacyjna wynagrodzenia w budownictwie 2018

Stawka minimalna obliczana corocznie, ma stanowić podstawę do kalkulacji ofert w zamówieniach dla sygnatariuszy porozumienia w sprawie stosowania i promocji minimalnej godzinowej stawki kalkulacyjnej wynagrodzenia w budownictwie dla robót budowlano-montażowych oraz usług w zakresie gospodarowania nieruchomościami realizowanych w Polsce i rekomendację dla pozostałych uczestników przetargów a także zamawiających.

przeczytaj

Pogotowie strajkowe w Grupie Azoty „Puławy”

Protest dotyczy planów zarządu Grupy Azoty, które według informacji związkowców mają doprowadzić do wydzielenia ze struktury "Puław" pionu handlowego oraz audytu i podporządkowania ich bezpośrednio zarządowi Grupy Azoty w Tarnowie. - Nie zgadzamy się na to. To oznacza utratę kontroli nad zyskiem wypracowywanym przez +Puławy+ przez nasz zarząd. My jesteśmy największym zakładem w grupie, przynosimy najwięcej zysków. Od wysokości zysków w naszej grupie zależą premie i podwyżki płac pracowników – mówią związkowcy.

przeczytaj

Wsparcie dla nowych organizacji zakładowych ZZ Poligrafów

W Łodzi odbyło się spotkanie koordynacyjne Uni Europa Graphical i IndustriAll mające na celu wsparcie nowych organizacji zakładowych Związku Zawodowego Poligrafów w Amcor Tobacco i Amcor Flexible. Firma Amcor jest koncernem australijskim w sektorze opakowań.

przeczytaj

Negocjacje w sprawie nowego układu zbiorowego w PGG

Trwają negocjacje nowego, jednolitego układu zbiorowego pracy w Polskiej Grupie Górniczej. Według zapowiedzi zarządu dokument powinien powstać do 30 czerwca 2018 r.

przeczytaj

Konferencja klimatyczna COP23 w Bonn

Redukcja emisji CO2 może odbywać się na różnych ścieżkach, od wprowadzania nowych niskoemisyjnych technologii po zwiększanie udziału energii odnawialnej w bilansie energetycznym. Bardzo wiele pozytywnych efektów można osiągnąć dzięki pochłanianiu dwutlenku węgla przez lasy i glebę, na przykład poprzez sadzenie nowych gatunków drzew w lasach, celem wychwycenia dwutlenku węgla.

przeczytaj

Dane wg SIO: 6,6 tys. nauczycieli utraciło zatrudnienie

Minister edukacji Anna Zalewska przedstawiła najnowsze dane z Systemu Informacji Oświatowej. Prezentując je pominęła ważne, ale niewygodne dla siebie, informacje dotyczące zwolnień. Minister edukacji w dalszym ciągu nie przyznaje, że w wyniku reformy edukacji nauczyciele utracili pracę i będą ją tracić w czasie stopniowego likwidowania gimnazjów, czyli do roku 2019.

przeczytaj

Wystąpienie ZNP do Pani Agaty Kornhauser-Dudy

Wobec nieuwzględnienia przez Senat RP poprawki Związku Nauczycielstwa Polskiego dotyczącej skreślenia w nowelizacji Karty Nauczyciela zapisu dotyczącego określania przez dyrektorów w szkolnych regulaminach wskaźników oceny pracy nauczyciela, Związek Nauczycielstwa Polskiego wystąpił do Pani Agaty Kornhauser-Dudy o spotkanie, na którym moglibyśmy przedstawić szczegółowe uwagi w powyższej sprawie.

przeczytaj

Koniec wybiórczych podwyżek: Wzrost wynagrodzeń w służbie zdrowia będzie systemowy?

Jest szansa, że wzrost płac w służbie zdrowia obejmie wszystkich pracowników placówek medycznych – od salowych przez sekretarki medyczne po pracowników inspekcji sanitarnej. Ministerstwo ma przedstawić swoje propozycje w tym tygodniu.

przeczytaj

Już niedługo niższe podatki od świadczeń z ZFŚS i od związków zawodowych

Przez kilka ostatnich lat kolejne rządy robiły wszystko, co możliwe, aby zmniejszyć rolę i znaczenie zakładowego funduszu świadczeń socjalnych (ZFŚS). Najpierw zamrożono odpis na zakładowy fundusz, w wyniku czego do dziś nie można finansować wielu zadań o charakterze socjalnym. OPZZ od 6 lat upomina się o odmrożenie wysokości odpisu na ZFŚS.

przeczytaj

Koniec pracy na umowie zlecenia, zniknie samozatrudnienie

– Nowy kodeks pracy będzie zawierał wiele nowatorskich zmian – zapowiedział prof. Arkadiusz Sobczyk z Uniwersytetu Jagiellońskiego, szef zespołu indywidualnego prawa pracy w rządowej Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Pracy.

przeczytaj

Konferencja „Rynek Pracy 2018 – rozwiązania dla biznesu”

Oceniając sytuację na rynku pracy, przedstawiciel OPZZ podkreślił, że jesteśmy zadowoleni z niskiej stopy bezrobocia, natomiast nie jesteśmy zadowoleni ze wskaźnika zatrudnienia, który jest na poziomie 53 proc, czy ze wskaźnika aktywności zawodowej, na poziomie 56 proc. Związki zawodowe nie są zadowolone z segmentacji rynku pracy, czyli podziału na ten lepszy i gorszy rynek pracy.

przeczytaj

Chcieli dorobić przy pracy sezonowej, a trafili do piekła. Nazywali ich tam "polskimi świniami"

Mieszkali w kilka osób w ciasnym i śmierdzącym autobusie. Spali zaledwie po kilka godzin, a później mieli się kąpać w okolicy ubojni dla świń. Na koniec nie dostali pełnej pensji. Takie warunki pracy czekały na grupę Polaków, którzy wyjechali do Danii. Wytrzymali 37 dni. Gdy zaczęli protestować, szef wywiózł ich na dworzec i po prostu zostawił.

przeczytaj

Droga odzież szyta za grosze. Wyzysk tuż u bram UE

Luksusowe zachodnie firmy wykorzystują beznadziejną sytuację egzystencjalną ludzi, by za bezcen produkować swoje drogie produkty. Praca badawcza kampanii CCC na rzecz uczciwie produkowanej odzieży dostarcza wiele wstrząsających dowodów na to, po rozmowach prowadzonych w fabrykach tekstylnych w krajach Europy wschodniej i południowowschodniej.

przeczytaj