0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· Newsletter OPZZ
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt
Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Kobieta aktywna zawodowo - dane GUS

Z okazji Dnia Kobiet Główny Urząd Statystyczny podzielił się informacją dotyczącą aktywności zawodowej kobiet. Ile z nich pracuje? W jakim są wieku? Jaka branża dominuje w strukturze zatrudnienia płci pięknej? Przedstawiamy statystyki.

przeczytaj

Posiedzenie Prezydium Rady Dialogu Społecznego

7 marca br. w siedzibie CPS „Dialog" w Warszawie odbyło się posiedzenie Prezydium Rady Dialogu Społecznego (RDS). OPZZ reprezentował Jan Guz przewodniczący OPZZ, wiceprzewodniczący Rady Dialogu Społecznego i Janusz Gołąb, sekretarz Prezydium Rady Dialogu Społecznego.

przeczytaj

Zebranie Delegatów Autonomicznego Związku Zawodowego Pracowników Narodowego Banku Polskiego

3-6 marca br. w Zakopanem odbyło się zebranie Delegatów Autonomicznego Związku Zawodowego Pracowników NBP.

przeczytaj

Nowa dyrektywa KE o delegowaniu pracowników

We wtorek (8 marca), Komisja Europejska przedstawi nowelizację dyrektywy o delegowaniu pracowników, na podstawie której firmy mogą wysyłać czasowo osoby do pracy w innych krajach UE w ramach świadczonych usług.

przeczytaj

Emerytury pomostowe

W piątek 11 marca w ramach Rady Dialogu Społecznego dojdzie do dyskusji na temat obniżenia wieku emerytalnego. Wykorzystując duże zaangażowanie rządu w tym zakresie, przedstawiciele OPZZ i NSZZ "Solidarność" chcą rozmów na temat uchylenia przepisów o wygaszaniu emerytur pomostowych. Chodzi o ustawę z 19 grudnia 2008 roku, kiedy to koalicja PO-PSL zlikwidowała prawo do wcześniejszego świadczenia emerytalnego osobom, które rozpoczęły pracę po 1998 roku.

przeczytaj