0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

D z i s i a j:

Warszawa: posiedzenie Komisji Kobiet OPZZ

Wniosek o referendum ws. reformy edukacji. Prezes ZNP: zebrano między 150 a 170 tysięcy podpisów

Pod obywatelskim wnioskiem o referendum ws. reformy edukacji zebrano dotąd między 150 a 170 tys. podpisów - poinformował prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz. Aby wniosek można było złożyć w Sejmie, potrzeba 500 tys. podpisów.

przeczytaj

Posiedzenie Zespołu RDS ds. Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju

2 marca 2017 r., odbyło się posiedzenie doraźnego Zespołu problemowego do spraw Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju Rady Dialogu Społecznego, które poświęcone było wstępnej dyskusji członków Zespołu nad pakietem ustaw pod nazwą Konstytucja Biznesu.

przeczytaj

Podzespół ds. uzdrowisk o raporcie Najwyższej Izby Kontroli

2 marca br. odbyło się drugie posiedzenie Podzespołu ds. Uzdrowisk Trójstronnego Zespołu ds. Ochrony Zdrowia. Przedmiotem posiedzenia było omówienie wyników kontroli przeprowadzonej przez Najwyższą Izbę Kontroli zawartych w raporcie: „Spełnianie wymogów określonych dla uzdrowisk".

przeczytaj

Lekarze wypowiadają klauzulę opt-out. Szpitale mają problem

Coraz więcej medyków wypowiada klauzulę opt-out, która pozwala pracować dłużej od obowiązujących norm. Szefowie szpitali nie mają wyjścia: muszą dać podwyżki albo znaleźć personel. Problem dotyczy już przynajmniej kilkunastu szpitali. Akcję rozkręcają głównie młodzi lekarze w czasie specjalizacji, ale włączają się w nią też ci w starszym wieku.

przeczytaj

Załoga pogotowia żąda 500 zł podwyżki

Stres w tej pracy jest ogromny, odpowiedzialność jeszcze większa. Mały błąd może skończyć się wizytą prokuratora, a zarabiamy źle - mówią pracownicy świdnickiego pogotowia. I żądają 500 zł podwyżki. - Ratownik kierowca w karetce, który może pochwalić się dużym stażem, zarabia u nas 2100 zł... Ta cyfra mówi za siebie - zaznacza Jacek Wolszczak, szef międzyzakładowego Związku Zawodowego Świdniczanie, który jako jedyny z czterech działających w pogotowiu wszedł w spór z pracodawcą.

przeczytaj

Staż pracy będzie warunkować prawo do emerytury?

– Wśród naszych rekomendacji jest propozycja, aby rozważyć możliwość posłużenia się stażem pracy jako kryterium warunkującym nabycie prawa do emerytury. Tego typu rozwiązania obowiązują już praktycznie we wszystkich państwach europejskich, Polska jest na tym tle wyjątkiem. Chcielibyśmy wprowadzić takie rozwiązanie, ale jest za wcześnie, żeby dyskutować o szczegółach – mówi Marcin Zieleniecki, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

przeczytaj

Były prezes Polskiego Radia do szefa Solidarności: nie protestował Pan przeciw ostatnim zwolnieniom, chce Pan doraźnego efektu politycznego

Andrzej Siezieniewski, były prezes Polskiego Radia, krytycznie ocenił stwierdzenia z listu przewodniczącego Solidarności w tej firmie do szefa Rady Mediów Narodowych. Przypomniał, że za jego kadencji zawarto Zakładowy Zbiorowy Układ Pracy, natomiast w ostatnich miesiącach nadawca pożegnał się z wieloma pracownikami.

przeczytaj