0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Jan Guz w świebodzickim Termecie

Przewodniczący OPZZ Jan Guz spotkał się z organizacją zakładową Związku Zawodowego Przemysłu Elektromaszynowego w świebodzickim TERMECIE.TERMET to znany producent sprzętu grzejnego, głownie pieców gazowych i term łazienkowych.

przeczytaj

Branże wybierają delegatów na Kongres

W ostatnich dniach lutego odbyły się posiedzenia przedstawicieli dwóch branż OPZZ: Branży I Górnictwo i Energetyka oraz Branży VII Handel, Usługi, Kultura i Sztuka. Spośród uczestników wybrano delegatów na IX Kongres OPZZ, który odbędzie się w maju 2018 roku. Na posiedzeniach Branż przewodniczący Jan Guz omówił przygotowania do Kongresu OPZZ oraz podsumował bieżącą działalność Centrali w Radzie Dialogu Społecznego.

przeczytaj

Rada Okręgu FZZ Metalowcy w Katowicach

W trakcie spotkania zostały omówione najistotniejsze kwestie związane ze zbliżającym się jubileuszem 110-lecia ruchu związkowego metalowców w Polsce, Nadzwyczajnym Zajazdem Federacji oraz procesem połączeniowym Federacji Metalowców i Hutników.

przeczytaj

Europa chce polskich murarzy

Niemiecki związek zawodowy IG Bau wynegocjował minimalną stawkę za godzinę dla wykwalifikowanego budowlańca - 15,20 euro i 12,20 euro dla pomocnika. Stawki obowiązują na zachodzie RFN i są wyższe o blisko 60% od minimalnej stawki ogólnej w Niemczech - 8,84 euro (to znaczy trzy razy wyższej niż w Polsce). Ta sytuacja sprzyja polskim budowlańcom.

przeczytaj

Opinie i analizy

Czas na wyższe płace w budżetówce!

Jarosław Gowin ogłosił dzisiaj, że pensja ministra niekiedy nie starczała mu na wydatki do końca miesiąca. Wypowiedź Gowina dowodzi, jak niewiele nasza władza ma wspólnego z problemami większości społeczeństwa. Miesięczne wynagrodzenie ministra wraz z różnymi dodatkami i nagrodami jest wyższe niż roczne świadczenia pobierane przez najbiedniejszych emerytów.

przeczytaj

W mediach

Orlen bierze Lotos, a pracownicy boją się o miejsca pracy. "Jesteśmy zaskoczeni", "To złamanie obietnic"

- Nie wiemy, jakie są prawdziwe intencje polityków. Nikt nie zna przyszłości ani szczegółów tego przejęcia. Oczywiście, że w firmie ludzie obawiają się o swoje miejsca pracy mówi Andrzej Trzciński, przewodniczący Związku Zawodowego Inżynierów i Techników Grupy Lotos. Tamtejsze związki są wściekłe. I sugerują, że rząd złamał jedną z najważniejszych obietnic.

przeczytaj

Konflikt dyrektora szpitala ze związkowcami. Sprawa trafiła do prokuratury

Od dłuższego czasu moi klienci usiłują wyegzekwować należne im prawa, czyli dodatki za pracę w szczególnych warunkach. Korespondencja między nimi a dyrektorem szpitala wymieniana jest od dawna –tłumaczy reprezentujący związkowców mecenas Aleksander Meresiński.

przeczytaj