0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Związkowa Grupa Wyszehradzka

Inicjatywa Komisji Europejskiej „Europejski Filar Praw Socjalnych" oraz wpływ cyfryzacji na pracę i społeczeństwo były głównymi tematami dyskusji podczas posiedzenia Związkowej Grupy Wyszehradzkiej w Pradze (4-5 maja). OPZZ reprezentował przewodniczący Jan Guz.

przeczytaj

ZPW "Tarcza": Przepisy sobie a życie sobie…

- Czy doczekamy się, że postanowienia decyzji Ministra Obrony Narodowej w zakresie prowadzenia negocjacji ze Stroną społeczną będą przestrzegane? Dlaczego w negocjacjach nie biorą udziału wskazani przedstawiciele?

przeczytaj

PSL upomina się o prawa przedstawicieli pracowników w radach nadzorczych

W 2017 roku weszły w życie dwie regulacje prawne kształtujące zasady zarządzania mieniem państwowym. Rośnie napięcie spowodowane niepewnością czy pracownicy będą mogli wybierać swoich przedstawicieli w tych organach na dotychczasowych zasadach.

przeczytaj

Czerkawski, ZZGwP, o cenach węgla i potrzebie zwołania górniczego zespołu trójstronnego

- Nie ma przyjętego programu dla górnictwa, a deputaty są nadal w sferze obietnic. Warto podsumować rok działalności PGG oraz sytuację w pozostałych podmiotach - mówi Wacław Czerkawski, wiceprzewodniczący Związku Zawodowego Górników w Polsce.

przeczytaj

Sławomir Broniarz: Wskutek cięć etatów nauczyciele będą "biednymi pracującymi"

- Obecnie sytuacja wygląda tak, że ustawowe ograniczenia dotyczące zwalniania nauczycieli rzeczywiście formalnie powodują, że liczba zwolnień będzie mniejsza - mówi Sławomir Broniarz i dodaje: - Ale będziemy mieli do czynienia z kuriozalną sytuacją. Owszem nauczyciele pracy nie stracą, ale jednocześnie dyrektorzy szkół nie będą mieli co z nim zrobić, lub będą pracowali na szczątkowym etacie i zostaną „biednymi pracującymi”. Dla nas jest to bardzo niepokojące. Jesteśmy przekonani, że odbije się bardzo negatywnie na losach tysięcy nauczycieli.

przeczytaj

Od 2018 roku płaca minimalna pójdzie w górę

W tym tygodniu ruszają prace nad ustaleniem przyszłorocznego wynagrodzenia minimalnego. – Rosną koszty utrzymania gospodarstw domowych, więc realny wzrost wynagrodzeń powinien być znaczący. Nie satysfakcjonuje nas minimalna podwyżka najniższej płacy. Musi być ona adekwatna do aktualnej sytuacji ekonomicznej – tłumaczy Norbert Kusiak, dyrektor wydziału polityki gospodarczej i funduszy strukturalnych OPZZ.

przeczytaj

CBOS, bezrobocie: Rośnie liczba długotrwale bezrobotnych

- Dwie trzecie bezrobotnych (66 proc., w ciągu ostatniego roku wzrost o 5 pkt. proc) pozostaje bez pracy dłużej niż rok, w tym jedna piąta (21 proc.) nie ma zatrudnienia od ponad dwóch do pięciu lat, jedna trzecia zaś (33 proc.) nie pracuje od ponad pięciu lat - napisano.

przeczytaj