0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Rada OPZZ wybrała nowych wiceprzewodniczących

27 czerwca bieżącego roku odbyło się pierwsze posiedzenie Rady OPZZ w kadencji 2018 – 2022.Obrady poprzedziło spotkanie Prezydium OPZZ, które dokonało wyboru przewodniczącego Rady OPZZ województwa śląskiego a zarazem członka Rady OPZZ. Nowym szefem śląskich struktur konfederacji został Dariusz Czerkawski (ZZ Górników w Polsce). Rada powierzyła pełnienie funkcji wiceprzewodniczących OPZZ w kadencji 2018 – 2022, Piotrowi Ostrowskiemu (Ogólnopolski Pracowniczy Związek Zawodowy „Konfederacja Pracy”), Barbarze Popielarz (Związek Zawodowy Pracowników Przemysłu Miedziowego) oraz Andrzejowi Radzikowskiemu (Związek Nauczycielstwa Polskiego). Na odrębnym posiedzeniu spotkali się przewodniczący Rad Wojewódzkich OPZZ, którzy wybrali swoich przedstawicieli do Prezydium OPZZ. Nowymi członkami Prezydium zostali: Marek Błaszczyk - przewodniczący Rady OPZZ woj. łódzkiego i Monika Bocian - przewodnicząca Rady OPZZ woj. lubuskiego.

przeczytaj

Utrzymuje się olbrzymie zróżnicowanie stopy bezrobocia na Mazowszu

Na Mazowszu procentowa liczba bezrobotnych jest wciąż niższa niż w większości województw, ale sytuacja na rynku pracy w wielu powiatach województwa mazowieckiego wciąż jest zła. Mazowsze pozostaje województwem o najbardziej zróżnicowanej sytuacji odnośnie poziomu bezrobocia. W Warszawie stopa bezrobocia należy do najniższych w Polsce i wynosi 1,8%. Z drugiej strony na terenie województwa mazowieckiego znajduje się powiat szydłowiecki, w którym poziom bezrobocia od wielu miesięcy jest najwyższy w Polsce i obecnie wynosi aż 24,0%.

przeczytaj

W Sofii o harmonizacji wynagrodzeń w Europie

W dniach 25 - 26 czerwca odbyło się posiedzenie Komitetu Wykonawczego Europejskiej Konfederacji Związków Zawodowych (EKZZ), połączone z europejską konferencją na rzecz konwergencję wynagrodzeń w Europie. OPZZ reprezentowali przewodniczący Jan Guz oraz Adam Rogalewski radca ds. międzynarodowych. Jan Guz podczas swojego wystąpienia zwrócił uwagę na naruszanie praw związkowych w Polsce (przywołał sprawę niesłuszne zwolnionej przewodniczącej związku zawodowego w PLL Lot). Mówił również o bardzo słabej kondycji dialogu społecznego.

przeczytaj

Pracownicy delegowani

W ramach realizowanego przez FZZ Metalowcy projektu „ Delegowanie pracowników. Promocja międzynarodowej współpracy między związkami zawodowymi dla poprawy wiedzy na temat dyrektywy 96/71/EC, w dniach 18-20 czerwca 2018 w Skopje (Macedonia) miała miejsce konferencja podsumowująca.W konferencji uczestniczyło 14 osób z siedmiu krajów . Polski, Serbii, Bułgarii, Macedonii, Rumunii, Łotwy, oraz Hiszpanii.

przeczytaj

Opinie i analizy

Stanowisko w sprawie wyborów samorządowych

Stanowisko Rady Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych z dnia 27 czerwca 2018 r., w sprawie wyborów samorządowych:- Rozpoczyna się kampania przed jesiennymi wyborami samorządowymi. Jako ogólnopolska konfederacja związków zawodowych, reprezentująca setki tysięcy Polek i Polaków, nie pozostajemy obojętni wobec aktywności z tym związanych.

przeczytaj

Ruszyły rozmowy o Założeniach projektu budżetu państwa na 2019 rok

26 czerwca 2018 r., w Centrum Partnerstwa Społecznego „Dialog”, odbyło się wspólne posiedzenie Zespołu problemowego ds. budżetu, wynagrodzeń i świadczeń socjalnych i Zespołu ds. ubezpieczeń społecznych Rady Dialogu Społecznego. OPZZ reprezentował ekspert, Norbert Kusiak. W trakcie debaty strona związkowa skrytykowała Założenia projektu budżetu na przyszły rok. OPZZ zarzuciło rządowi ograniczanie zakresu informacji przekazywanych partnerom społecznym oraz wskazało na generalną sprzeczność pomiędzy składanymi przez stronę rządową deklaracjami a podejmowanymi działaniami.

przeczytaj

W mediach

"Trzeba się nad tym pochylić", czyli co dalej z nowym kodeksem pracy? Resort pracy robi kolejny unik

Ministerstwo Pracy nie ma własnych propozycji zmian Kodeksu pracy, np. likwidacji śmieciówek, jak obiecywali politycy PiS. Resort chce, żeby to związkowcy i pracodawcy wybrali niekontrowersyjne zapisy, które można wprowadzić w życie.

przeczytaj