0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

1 MAJA – ŚWIĘTO PRACY

Polska potrzebuje wyższych płac!

1 maja to święto pracy, dzień solidarności pracowników i pracownic różnych branż i regionów, to bardzo ważny dzień dla postępowych związków zawodowych.

Dlatego zwracamy się do organizacji członkowskich OPZZ i struktur terytorialnych naszej konfederacji o masowy udział w obchodach w Warszawie.

Prezydium

Ogólnopolskiego Porozumienia

Związków Zawodowych

Aktualności

MAMY DOŚĆ! Ogólnopolska manifestacja pracowników oświaty

Ogólnopolska manifestacja pracowników oświaty pod hasłem „Mamy dość!” odbędzie się w sobotę, 21 kwietnia o godz. 12.00 przed siedzibą Ministerstwa Edukacji Narodowej przy al. J.CH. Szucha 25 w Warszawie. Organizatorem manifestacji jest Związek Nauczycielstwa Polskiego.

przeczytaj

MEN dzieli związki zawodowe

Związek Nauczycielstwa Polskiego jest zaskoczony decyzją minister edukacji o kontynuowaniu odrębnych rozmów z przedstawicielami poszczególnych związków zawodowych. Rozmów, które mają dotyczyć istotnych problemów pracowniczych, w tym wynagrodzeń nauczycieli. Decyzja ta jest o tyle niezrozumiała, że odrębne rozmowy mają odbyć się w Centrum Partnerstwa Społecznego „Dialog”.

przeczytaj

Spotkanie w MSWiA

W gmachu MSWiA w Warszawie odbyło się spotkanie przedstawicieli Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych z Ministrem Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachimem Brudzińskim.

przeczytaj

OPZZ Mazowsze domaga się wyższych płac dla tłumaczy przysięgłych

Przewodniczący Rady OPZZ województwa mazowieckiego, Piotr Szumlewicz przesłał pismo do ministra sprawiedliwości, Zbigniewa Ziobry odnośnie realizacji postulatów zrzeszonego w OPZZ Związku Zawodowego Tłumaczy Przysięgłych w Polsce. Związkowcy domagają się pilnego podjęcia rozmów na temat wprowadzenia zmian w Ustawie o Zawodzie Tłumacza Przysięgłego i Rozporządzeniu Ministra Sprawiedliwości.

przeczytaj

Ostatnie posiedzenie Komisji ds. Ochrony Pracy OPZZ

9 kwietnia 2018 r. odbyło się ostatnie w VIII kadencji działalności OPZZ posiedzenie Komisji ds. Ochrony Pracy. Komisja to ważny organ opiniodawczo – doradczy dla władz statutowych OPZZ, której głównym celem jest kształtowanie polityki OPZZ w obszarze bezpieczeństwa i higieny pracy.

przeczytaj

Opinie i analizy

WAŻNE SPRAWY - PRZEGLĄD TYGODNIA (16-20.04)

Rząd przedstawił nowe propozycje programowe. Mateusz Morawiecki poinformował, że planuje obniżyć podatek CIT dla małych przedsiębiorstw z 15% do 9% procent. Wcześniej premier obiecał też, że Polska stanie się jedną wielką strefą ekonomiczną.

przeczytaj

W mediach

Ruda Śląska: 7 maja 24-godzinny strajk w Hucie Pokój

7 maja w należącej do grupy katowickiego Węglokoksu Hucie Pokój w Rudzie Śląskie rozpocznie się 24-godzinny strajk - zapowiedziały działające w zakładzie związki zawodowe. Do protestu nie dojdzie, jeżeli wcześniej uda się zawrzeć porozumienie płacowe.

przeczytaj

Konduktorzy Kolei Dolnośląskich nie chcą zarabiać tyle co w Biedronce

Związkowcy żądają 200 zł podwyżki płac, a zarząd proponuje dodatek 200 zł miesięcznie, ale dla tych, którzy nie będą mieli absencji. Dziś (w piątek 20 kwietnia) mediator będzie rozwiązywał spór zbiorowy między dwoma związkami zawodowymi a zarządem Kolei Dolnośląskich. Związkowców OPZZ i Solidarności z Zarządem KD będzie godził Zbigniew Bartnik, mediator z listy ministerstwa pracy.

przeczytaj

GUS: Koszty zatrudnienia są największą barierą dla większości przedsiębiorstw


W kwietniu koszty zatrudnienia były najczęściej wymienianą barierą działalności przez przedsiębiorstwa - wynika z badania GUS. Dodano, w porównaniu z kwietniem ub. r. najbardziej wzrosło znaczenie barier związanych z niedoborem wykwalifikowanych pracowników.

przeczytaj