0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Miarka się przebrała! - Będzie protest!

29 sierpnia 2018 roku odbyło się posiedzenie Prezydium OPZZ. W pierwszej części przewodniczący OPZZ Jan Guz omówił działalność Centrali w okresie od 12 lipca – poprzedniego posiedzenia Prezydium. Następnie omówił aktualną sytuację dialogu społecznego na poziomie krajowym oraz przedstawił plan przygotowań do ogólnokrajowej akcji protestacyjnej OPZZ.Przeczytaj/Obejrzyj.

Z głębokim żalem żegnamy naszego Kolegę Eugeniusza Mielnickiego.
Informujemy, że uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w dniu 31 sierpnia br. na Cmentarzu Komunalnym Północnym (Wólka Węglowa) w Warszawie o godz. 13.15.Przeczytaj.

Petycja górników do Ministra Energii dostarczona!
29.08.2018 roku odbyła się pikieta pracowników górnictwa pod Ministerstwem Energii. Podczas Demonstracji została przekazana petycja od rozgoryczonych górników do Ministra. Poniżej zamieszczamy tekst petycji oraz relacje foto i video z płomiennych przemówień. Przeczytaj/Obejrzyj.

Branża budowlana tonie w długach.
Opublikowany w sierpniu br. raport Krajowego Rejestru Długów wskazuje na gwałtownie rosnące zadłużenie firm sektora budownictwa. Według danych Krajowego Rejestru Długów Biura Informacji Gospodarczej SA, łączne zadłużenie firm budowlanych wynosi już 2 409 366 074 zł – co oznacza wzrost o 200 mln zł więcej niż rok temu. Liczba dłużników w sektorze notowanych w KRD rośnie i wynosi 64 583 przedsiębiorstw. Przeczytaj.

Mazowiecka WRDS o PLL LOT i Attis
27 sierpnia w Warszawie odbyło się posiedzenie Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego na Mazowszu. Dwoma kluczowymi tematami była sytuacja w placówce medycznej Attis oraz w Polskich Liniach Lotniczych LOT. Obydwie kwestie były dyskutowane na wniosek przewodniczącego mazowieckich struktur OPZZ, Piotra Szumlewicza. Przeczytaj.

Ratownicy Medyczni pikietują pod Ministerstwem Zdrowia.
Domagają się wypłaty dodatków po 400 zł do pensji, tak jak mają to pielęgniarki. Ich zdaniem ministerstwo nie jest w stanie wypracować w formie dialogu propozycji, która może być zaakceptowana przez środowisko ratowników medycznych. Przeczytaj.

Opinie i analizy

Pisma do Premiera i Przewodniczącej RDS.
23 sierpnia 2018 r. wystąpiliśmy pisemnie do Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego z postulatem emerytur stażowych ( 35/40 lat). Nasz postulat uzasadniliśmy w następujący sposób: z informacji prasowych wynika, że Rząd planuje nowelizacje ustaw z zakresu ubezpieczeń społecznych, między innymi w zakresie uzależnienia uprawnień emerytalnych rolników również od okresu opłacania składki na ubezpieczenie emerytalne (30/35 lat). Przeczytaj.

OPZZ w mediach

"Rząd nie szanuje polskich pracowników". OPZZ zapowiada wielotysięczną manifestację

Związkowcy z OPZZ wychodzą na ulice. 22 września Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych chce zorganizować w Warszawie wielotysięczną manifestację, bo - jak mówią jego szefowie - rząd nie szanuje polskich pracowników. Przeczytaj

22 września – wielka manifestacja OPZZ!


Miarka się przebrała, mówią przewodniczący Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych – i zwołują nauczycieli, pielęgniarki, transportowców, kolejarzy i inne branże na 22 września do Warszawy. Przeczytaj.

OPZZ wyjdzie na ulice Warszawy. Duża manifestacja za prawie miesiąc

Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych planuje na 22 września manifestację w Warszawie. Szef OPZZ Jan Guz powiedział, że pracownicy wyjdą na ulice, by upomnieć się o dialog społeczny we wszystkich branżach i wyższe wynagrodzenia. Przeczytaj.

OPZZ zapowiada manifestację w Warszawie. Apeluje o masowe uczestnictwo

22 września w Warszawie organizujemy manifestację, by upomnieć się o prawa pracownicze, wynagrodzenia i dialog społeczny we wszystkich branżach - poinformował dziś szef OPZZ Jan Guz. Zaapelował o masowe uczestnictwo w proteście. Przeczytaj

OPZZ: 22 września manifestacja w obronie pracowników.
Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych podjęło decyzję o manifestacji w obronie pracowników budżetówki. 22 września około 15 tys. związkowców różnych branż przejdzie pod Kancelarię Premiera, by w ten sposób podkreślić niezadowolenie z zamrożonych od ośmiu lat płac w sferze budżetowej. Przeczytaj.

Premier nie chce się spotkać z OPZZ? Guz: Jedziemy do Warszawy, jedziemy po swoje!

Pan premier obawia się przyjechać, nie ma argumentów do zbicia, wybiera sobie dyskutantów. W związku z tym, że nie chciał do nas przyjść, więc to my przyjdziemy do pana premiera do Warszawy – mówił w TOK FM przewodniczący OPZZ Jan Guz. Związkowcy twierdzą, że dochód narodowy nie jest sprawiedliwie dzielony, nie ma podwyżek wynagrodzeń w szeroko rozumianej służbie cywilnej. Zapowiadają protest w najbliższym czasie. Posłuchaj.

Sławomir Broniarz zapowiada dużą manifestację. "Nastroje są fatalne, a będą jeszcze gorsze"

Planujemy dużą manifestację w Warszawie 22 września. Przypomnimy Annie Zalewskiej, co złego zrobiła w oświacie. Nastroje są fatalne, a będą jeszcze gorsze - mówi w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną" Sławomir Broniarz, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego. Przeczytaj.

ABW ma sprawdzić, co dzieje się w PLL LOT

Wojewódzka Rada Dialogu Społecznego (WRDS) wystosowała do Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego (ABW) wniosek o zbadanie sytuacji wewnątrz PLL LOT. Zdaniem związkowców w spółce łamane są prawa pracownicze. Przeczytaj.

Przewodniczący opolskiej RW OPZZ o robotyzacji.
Przewodniczącej Rady Wojewódzkiej OPZZ Sebastian Koćwin w debacie Radia Opole w ramach cotygodniowego cyklu "Pracodawcy-Związkowcy. Wspólna sprawa", dotyczącej robotyzacji i automatyzacji.Posłuchaj.