0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Przegląd informacji związkowych, prawnych i gospodarczych

Aktualności

Walka o sprawiedliwy system emerytalny trwa!

Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych od kilkunastu lat zabiega o wprowadzenie do systemu emerytalnego emerytur stażowych oraz zatrzymanie wygasającego charakteru emerytur pomostowych. Przeczytaj.

Niech się święci 1 Maja - Święto Ludzi Pracy!
Przewodniczący OPZZ Jan Guz złożył życzenia wszystkim ludziom pracy. Przeczytaj.

1 MAJA – ŚWIĘTO PRACY
1 maja to międzynarodowy dzień solidarności ludzi pracy. Dzień, w którym pracownicy i związkowcy na całym świecie przypominają o prawie do godnej pracy i godnego życia. Przeczytaj Apel.

W całej Polsce obchodziliśmy Święto Pracy
Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych jest obecnie potrzebne tak samo, jak była potrzebna reprezentacja pracownicza 100 i więcej lat temu. Dzisiaj także codziennie musimy walczyć o prawa pracownicze, ale również o wolności i prawa obywatelskie, o godność ludzką. Przeczytaj/Obejrzyj.

Andrzej Radzikowski: płaca nie zachęca do podejmowania pracy
Polskie płace są obciążone bardzo dużymi podatkami, czy to bezpośrednimi, czy składkami na ubezpieczenia społeczne (...). Ze stu złotych przeznaczonych na wynagrodzenie pracownik tak naprawdę ma 40 złotych do swojej dyspozycji - mówił na antenie PR24 Andrzej Radzikowski, wiceprzewodniczący Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych. Obejrzyj.

Audycja "My, Wy, Oni" z udziałem Jarosława Szunejko
Audycja "My, Wy, Oni" z udziałem Jarosława Szunejko Przewodniczącego Rady OPZZ na temat „Program Rodzina 500 Plus, sytuacja w branży budowlanej
i składki na ZUS.” Posłuchaj.

Plenarne posiedzenie WRDS Województwa Lubelskiego
w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego odbyło się plenarne posiedzenie Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego Województwa Lubelskiego, które poprowadziła Pani Wiesława Janczak, Wiceprzewodnicząca WRDS. Przeczytaj.

Posiedzenie EKZZ o wyborach europejskich
Z liderami europejskich związków zawodowych spotkał się Frans Timmermans, wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej i kandydat na jej przewodniczącego z ramienia Partii Europejskich Socjalistów i Demokratów w zbliżających się wyborach europejskich. Przeczytaj.

Opinie i analizy

O ile wzrosną płace oraz renty i emerytury w 2020 r.
Otrzymaliśmy z Biura Rady Dialogu Społecznego Wieloletni Plan Finansowy Państwa na lata 2019-2020 zawierający Program Konwergencji, który określa wstępną prognozę podstawowych wielkości makroekonomicznych stanowiących podstawę do prac nad projektem ustawy budżetowej na rok 2020. Przeczytaj.

Debata i Pamięć = Bezpieczeństwo Pracy
Do udziału w dyskusji zaproszeni zostali społeczni inspektorzy pracy działający w strukturach OPZZ, inspektorzy pracy, członkowie Komisji Ochrony Pracy OPZZ, związkowcy, którzy ze swojego punktu widzenia przedstawili ocenę współpracy instytucjonalnej i związkowej w obszarze bezpieczeństwa pracy. Przeczytaj.

OPZZ w mediach

Timmermans: trzeba pokazać pracownikom, że warto być związkowcami

W poniedziałek w siedzibie OPZZ w Warszawie odbyło się spotkanie przedstawicieli związków zawodowych z wiceszefem KE. Przeczytaj.

Fizjoterapeuci zapowiadają protest kroczący: walka na hasła, strajk włoski i zwolnienia lekarskie

Fizjoterapeuci nie chcą dalej czekać na obiecane przez ministra zdrowia w styczniu 2019 r. tzw. "znaczone" pieniądze dedykowane dla zawodów medycznych, które podwyżki ominęły i zapowiadają protest kroczący pod hasłem: "Maj bez fizjoterapeutów". Przeczytaj.

We wtorek fizjoterapeuci zaczynają protest, a diagności przygotowują się do strajku

Fizjoterapeuci masowo mają brać wolne i oddawać krew, ale to dopiero początek akcji protestacyjnej. Później zaczną strajk włoski oraz głodówki. Przeczytaj.

Fizjoterapeuci: będą masowo oddawać krew - to początek protestu
Już 7 maja fizjoterapeuci zamierzają masowo oddawać krew w całej Polsce. Jest to początek akcji protestacyjnej pod hasłem "Maj bez fizjoterapeutów" przeciwko nierównościom w płacach w ochronie zdrowia. Przeczytaj.

Święto Pracy 2019 w Opolu.
Uroczystość organizuje Rada OPZZ Województwa Opolskiego. Przewodniczący Sebastian Koćwin zaprasza mieszkańców Opola i województwa. Przeczytaj.

Niech się święci 1 Maja w Opolu. Prezydent Arkadiusz Wiśniewski na uroczystości OPZZ
Sebastian Koćwin, przewodniczący opolskiej Rady Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych, przypomniał, że Święto Pracy utworzono na cześć amerykańskich robotników, którzy w XIX w. walczyli o 8-godzinny dzień pracy, wyższe wynagrodzenia i lepsze traktowanie pracowników. Przeczytaj.

Święto 1 Maja. – Kielce
Sympatycy lewicy przeszli pierwszomajowym pochodem przez centrum miasta. Przeczytaj.