0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

List prezesa ZNP na rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

- Nowy rok szkolny to coś wyjątkowego dla społeczności szkolnej. Ten rok będzie jednak szczególny. Czeka nas trudny okres związany z wdrażaniem reformy w oświacie. Nowe rozwiązania obejmują nie tylko zmianę struktury szkolnictwa, ale również sferę programową. Czy tak głębokie zmiany w oświacie były konieczne?

przeczytaj

Związek Nauczycielstwa Polskiego domaga się zwiększenia środków na oświatę

- W związku z wdrażaną od 1 września 2017 r. reformą strukturalną i programową w oświacie, Związek Nauczycielstwa Polskiego domaga się znaczącego zwiększenia nakładów finansowych na oświatę, w tym zagwarantowania środków na podwyższenie od 1 stycznia 2018 roku o 10 proc. zasadniczych wynagrodzeń nauczycieli - napisał w środowym wystąpieniu do minister edukacji narodowej Anny Zaleskiej prezes ZNP Sławomir Broniarz.

przeczytaj

Uzgodnienia podpisane –czas na ich realizacje

ZZPPM: - Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że w 2018 roku podatek od kopalin będzie nadal obowiązywał . W tej sytuacji ZZ Pracowników Przemysłu Miedziowego, oczekuje od zarządu KGHM rozpoczęcia prac nad zmianą zasad naliczania pracownikom rocznej nagrody za wypracowany zysk.

przeczytaj

Pracownicy chcą przejąć kopalnię „Makoszowy”

Związkowcy napisali już w tej sprawie do ministra energii, Krzysztofa Tchórzewskiego. Chcieliby przejąć w formie leasingu lub dzierżawy majątku około 20% terenów obecnej kopalni. Spółkę pracowniczą założyły trzy związki zawodowe: Związek Zawodowy Kontra, Związek Zawodowy Górników w Polsce, oraz Związek Zawodowy Ratowników Górniczych. Należy do nich ponad 50% załogi zakładu.

przeczytaj

Ratownicy ostrzegają: możemy wznowić protest

Organizacje tworzące Komitet Protestacyjny Ratowników Medycznych zdecydowały, iż wznowią protest od 11 września, jeśli warunki zawartego porozumienia dot. podwyżek nie zostaną do tego czasu spełnione. MZ zapewnia, że podjęto działania zmierzające do realizacji ustaleń.

przeczytaj

Czy unijna dyrektywa o delegowaniu pracowników zagraża polskim pracodawcom? Posłuchaj debaty pracodawców i związkowców

O pracach nad unijną dyrektywą o delegowaniu pracowników, którą ostro krytykuje polski rząd, o powrocie do starych przepisów określających wiek emerytalny, o szarej strefie, która ma się świetnie oraz płacy minimalnej w 2018 roku – rozmawiali uczestnicy debaty publicystycznej z udziałem związkowców i pracodawców: Krzysztof Rogowski – Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych i Wiesław Łubiński – Business Centre Club.

posłuchaj

Rada ds. spółek z udziałem Skarbu Państwa zatwierdza kandydatów jak leci

Radę powołano w uchwalonej pod koniec ubiegłego roku ustawie o zarządzaniu mieniem państwowym. Miała być sposobem na zwiększenie przejrzystości w spółkach. – Ja nie wiążę z jej działaniem szczególnych nadziei. To nie jest organ merytoryczny. Są do niego delegowani urzędnicy, którzy nie są w stanie ocenić kompetencji kandydatów do rad. Zakładam, że o zgodzie decyduje to, kto przyniósł kandydata w teczce, a nie to, co on rzeczywiście potrafi, czy spełnia wymagania zgodne z dobrymi praktykami: ma odpowiednie kwalifikacje, jest niezależny i posiada należyte doświadczenie – mówiAndrzej Nartowski.

przeczytaj

Eksperci o obniżeniu wieku emerytalnego: korzystne dla wcześniejszych emerytów, ale...

- Dla części społeczeństwa - tej, która ma możliwość przejść wcześniej na emeryturę, jest to korzystne, szczególnie dotyczy to zawodów bardzo uciążliwych ze względu na wykonywaną ciężką pracę fizyczną, którą trudno wykonywać, mając około 60 lat - mówi politolog, prof. dr hab. Stanisław Faliński. Jak zauważa prof. Faliński, wiąże się to jednak ze znacznym obciążeniem dla budżetu, "bo ludzie po przejściu na emeryturę przestają wypracowywać określoną wartość PKB".

przeczytaj

"Solidarność" w ramionach Kaczyńskiego

Andrzej Stankiewicz: - Wszystko, co robi lider PiS w sferze historii i polityki podporządkowane jest nadrzędnemu celowi, by z cokołu pomnika twórcy "Solidarności" zepchnąć Lecha Wałęsę i zastąpić go Lechem Kaczyńskim (…) Dziś "Solidarność" cała jest w ramionach Kaczyńskiego. Prosocjalna polityka rządu (…) w naturalny sposób przykleiła związek Piotra Dudy do PiS. A Kaczyński wykorzystuje tę relację, by w pełni przejąć kontrolę nad etosem "Solidarności", z jej barwami, symbolem i solidarycą. Potrzebuje tego do realizacji swego nadrzędnego planu. Ma na to szanse, bo przez ćwierć wieku kolejni liderzy "Solidarności" nie zrobili nic, aby Sierpień stał się wspólnym mitem wszystkich Polaków, bez względu na ich polityczne poglądy.

przeczytaj