0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Dzisiaj: nadzwyczajne posiedzenie Prezydium Zarządu Głównego ZNP

Przewodniczący RDS: Nie będzie debaty o zmianach w OFE

6 lipca szef OPZZ zwrócił się do przewodniczącego Rady Dialogu Społecznego o dodanie do porządku najbliższego posiedzenia plenarnego rady sprawy zmian w OFE, zapowiadanej przez wicepremiera Morawieckiego. Wczoraj do OPZZ dotarła odpowiedź p. Piotra Dudy.

przeczytaj

OPZZ dopięło swego: stawka godzinowa uchwalona

Sejm uchwalił ustawę o zmianie ustawy o minimalnym wynagrodzeniu za pracę. Dzięki temu, już od 1 stycznia 2017 roku, osoby świadczące pracę na podstawie umów zlecenia i umów o świadczenie usług otrzymają za swoją pracę stawkę godzinową. Jeśli od 1 stycznia 2017 r. płaca minimalna wzrośnie do 2000 zł, stawka ta wyniesie 13 zł. Tym samym Sejm zrealizował zgłoszony kilka lat temu przez OPZZ postulat dotyczący ustanowienia minimalnej stawki godzinowej dla umów cywilnoprawnych.

przeczytaj

OPZZ i Pracodawcy RP o minimalnej stawce godzinowej. Jakie będą skutki jej wprowadzenia?

Uchwalona w czwartek przez Sejm ustawa o minimalnej stawce godzinowej za pracę na umowie-zleceniu, to realizacja postulatów związkowych - podkreśla OPZZ. Pracodawcy RP zwracają uwagę, że przepisy mogą negatywnie wpłynąć na sytuację młodych ludzi na rynku pracy.

przeczytaj

Posiedzenie zespołu ds. polityki gospodarczej i rynku pracy

Na posiedzeniu Zespołu problemowego ds. polityki gospodarczej i rynku pracy omawiano projekt ustawy Prawo Wodne, projekt ustawy o Inspekcji Żywności oraz zmiany systemowe w Funduszu Pracy i Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych. Przyjęto dwa stanowiska partnerów społecznych.

przeczytaj

Legalność zatrudnienia w świetle kontroli PIP

Legalność zatrudnienia i ochrona praw pracowniczych cudzoziemców, w tym w szczególności obywateli Ukrainy, w świetle kontroli Państwowej Inspekcji Pracy to wiodący temat ostatniego posiedzenia sejmowej Rady Ochrony Pracy.

przeczytaj

Rada Ochrony Pracy rekomenduje zniesienie zapowiadania kontroli

Podczas ostatniego posiedzenia Rady Ochrony Pracy w dniu 4 lipca br. Rada przyjęła 2 ważne stanowiska: w sprawie działalności Państwowej Inspekcji Pracy w ub. roku oraz w sprawie skutków dla budżetu państwa zastępowania umów o pracę umowami cywilnoprawnymi i zatrudnienia w szarej strefie.

przeczytaj

Płace, sanepid i finanse na Trójstronnym Zespole do Spraw Ochrony Zdrowia

Lipcowe posiedzenie branżowego Trójstronnego Zespołu do Spraw Ochrony Zdrowia poświęcone było bieżącym tematom wniesionym przez stronę społeczną oraz kontynuacji dyskusji nad uwagami do roboczego projektu ustawy w sprawie minimalnego wynagrodzenia pracowników podmiotów leczniczych.

przeczytaj

Reforma oświaty. Nauczyciele mogą starcić pracę

Do grudnia tego roku musi być przygotowana siatka organizacyjna szkół, a nie wiadomo, kiedy Ministerstwo Edukacji Narodowej uchwali ustawę i przepisy wykonawcze, które będą podstawą do reorganizacji systemu oświaty. Wiemy tylko tyle, że zlikwidowane zostaną gimnazja, a od roku 2017 nabór będzie prowadzony do 8-letnich szkół powszechnych, 4-letnich liceów, 5-letnich techników i dwuetapowych szkół branżowych (3 lata plus 2 lata). To na pewno spowoduje zwolnienia nauczycieli.

przeczytaj

OECD: Zarobki w Polsce? Za nami Meksyk, przed nami większość Europy


Po latach recesji w Europie rynek pracy wciąż dochodzi do siebie. Zarobki w Polsce są niskie i nierówne, kuleje poczucie stabilności, środowisko pracy nie zachwyca - wynika z "Prognozy zatrudnienia 2016", którą OECD przedstawiło w czwartek.

przeczytaj

Pracownicy Sejmu na umowach śmieciowych

W marcu Państwowa Inspekcja Pracy badała, czy przestrzegane są prawa pracowników obsługujących przedłużające się do nocy posiedzenia Sejmu. Kontrolę podjęto w związku z licznymi doniesieniami, dotyczącymi przedłużonego czasu pracy zatrudnionych, którzy pracowali w nadgodzinach czy w porze nocnej.

przeczytaj

Przewozy Regionalne znikną za 3 lata

Leszek Zegzda, członek zarządu województwa małopolskiego podkreśla, że Koleje Małopolskie przejmą część pracowników Przewozów, ale zaznacza, że na pewno nie wszystkich. - Zdajemy sobie sprawę, że ta decyzja jest trudna i wzbudzi kontrowersje i protesty, ale jej podjęcie przysłuży się kolei i pasażerom - dodaje.

przeczytaj