0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Strategia ,,Narodowa Służba Zdrowia” – bez lecznictwa uzdrowiskowego ?

W dniu 8 sierpnia 2016r. Wiceprzewodnicząca OPZZ Wiesława Taranowska skierowała do Ministra Zdrowia Konstantego Radziwiłła pismo następującej treści:
,Organizacje związkowe zrzeszone w OPZZ reprezentujące branżę sanatoryjno – uzdrowiskową z wielkim niepokojem przyjęły zapowiedzi Pana Ministra zawarte dokumencie ,,Narodowa Służba Zdrowia" – Strategia zmian w systemie ochrony zdrowia w Polsce na lata 2016 – 2018, odnośnie braku uwzględnienia w niniejszych planach roli i miejsca szeroko rozumianego lecznictwa uzdrowiskowego w systemie ochrony zdrowia.

Przeczytaj

Przyszłość bezpieczeństwa żywności w dialogu trójstronnym

W dniu 8 sierpnia 2016r. odbyło się kolejne posiedzenie Trójstronnego Zespołu do Spraw Ochrony Zdrowia RDS, z udziałem strony pracowników i pracodawców oraz rządowej. OPZZ reprezentowali: przewodnicząca Urszula Michalska (FZZPOZ i PS), Renata Górna (ekspert OPZZ) i Krystyna Samojłowicz (Rada Branżowa Pracowników Inspekcji Sanitarnej FZZPOZ i PS).

Przeczytaj

Zbliża się koniec górniczych przywilejów. Górników czeka płacowa rewolucja

Spółki węglowe szykują jesienią nowe układy zbiorowe. Wynagrodzenia pracowników mają być prostsze, a pensje powiązane z wynikami finansowymi kopalni – wynika z informacji DGP.

Przeczytaj

Stypendium i wolne dni, czyli prawa pracownicze stażysty

Staż przyznany z urzędu pracy nie jest stosunkiem pracy, ale takiej osobie przysługuje wynagrodzenie w formie stypendium oraz płatne dni wolne.

Przeczytaj

KRS alarmuje: Funkcjonariusze KAS ze zbyt łatwym dostępem do broni i danych

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej będą mieli zbyt łatwy dostęp do broni i do danych podatników – uważa Krajowa Rada Sądownicza.

Przeczytaj

Reforma zamiesza w darmowych podręcznikach

OŚWIATA MEN będzie musiało zapewnić uczniom siódmych klas książki bez opłat. Albo dostaną te z gimnazjum, albo resort wyda 100 mln zł na nowe

Przeczytaj

Wyniki PGE gorsze niż zeszłoroczne o 26 procent

Skonsolidowany zysk operacyjny spółki powiększony o amortyzację (EBITDA) wyniósł 3,1 mld zł w pierwszym półroczu tego roku - podała we wtorek wieczorem Polska Grupa Energetyczna. To o 26 proc. mniej w stosunku do analogicznego okresu 2015 roku. Według Emila Wojtowicza, wiceprezesa spółki, na wyniki finansowe i operacyjne duży wpływ wywarły niższe ceny energii elektrycznej i wolumeny jej sprzedaży.

Przeczytaj

Tchórzewski: kopalnia Sośnica przynajmniej do końca 2017 r. zostaje w PGG

Gliwicka kopalnia Sośnica przynajmniej do końca 2017 r. pozostanie w Polskiej Grupie Górniczej (PGG) - poinformował minister energii Krzysztof Tchórzewski po wtorkowych rozmowach ze związkowcami o przyszłości tego przynoszącego straty zakładu.

Przeczytaj

Biedronka zdecydowała się na śmiały krok. Uruchomi własną fabrykę

Jeronimo Martins, właściciel sieci dyskontów Biedronka, uruchomił fabrykę zup gotowych do spożycia. To pierwsza fabryka sieci w naszym kraju.

Przeczytaj

GUS: Średnie wynagrodzenie w gospodarce to nieco ponad 4 tys. zł

Roczne tempo wzrostu wynagrodzenia wyniosło 4,3 proc. Wszystko to dane za drugi kwartał 2016 r.

Przeczytaj

Oto branże, w których brakuje pracowników. Nowe dane z rynku pracy

Ponad 39 tysięcy – tyle ofert pracy pojawiło się w lipcu w serwisie rekrutacyjnym Pracuj.pl. To więcej ogłoszeń, niż opublikowano w analogicznym okresie zeszłego roku. Najbardziej chłonna okazała się branża handlowa (7461 ofert). Natomiast najchętniej zatrudniały firmy z województwa dolnośląskiego.

Przeczytaj