0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Domagamy się zatrudnienia pracowników!

MZZ „Odkrywka” (OPZZ) i pozostałe organizacje związkowe PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. - Oddział Kopalnia Węgla Brunatnego Bełchatów, podpisały wspólne wystąpienie do dyrektora Mariana Rainczuka. Związkowcy wzywają do rozpoczęcia negocjacji i zawarcia porozumienia w sprawie dalszego procesu etatyzacji, która wiąże się z odejściami pracowników. Oczekują także zabezpieczenia stabilności funkcjonowania kopalni.

przeczytaj

Irlandia: Rząd wesprze szkolnictwo zawodowe

Premier Leo Varadkar przedstawił w ubiegłym tygodniu strategię rozwoju Irlandii. „Project Ireland 2040” zakłada inwestycje na rozwój kraju w wysokości 116 mld. euro. Powstanie m.in. 500 tys. nowych domów i szkół. Rozbudowana będzie sieć środków transportu publicznego. Jednak w kraju dramatycznie spadła liczba uczniów szkół zawodowych, dlatego w projekcie umieszczono zapis o wspieraniu finansowym praktyk zawodowych.

przeczytaj

Opinie i analizy

Czy rząd obniży VAT na produkty dla dzieci?

Do OPZZ przekazano w ramach konsultacji społecznych inicjatywę posłów klubu poselskiego Kukiz 15, która zakłada zmianę ustawy o podatku VAT w zakresie obniżenia stawki VAT na dostawy, import i wewnątrzwspólnotowe nabycie odzieży i dodatków odzieżowych dla niemowląt oraz obuwia dziecięcego z 23 % do 5%. Propozycja obniżki opodatkowania tych towarów jest korzystna społecznie i zasługuje na poparcie.

przeczytaj

W mediach

RDS dyskutowała o minimalnych wynagrodzeniach w ochronie zdrowia

Przedstawiciele związków zawodowych przekonywali, że regulacją powinna być objęta szersza grupa pracowników. - Podpisując takie porozumienie, należy mieć na uwadze konsekwencje. Nie sam lekarz, nie sama pielęgniarka, nie sam fizjoterapeuta pracują w placówkach ochrony zdrowia – podkreśliła Urszula Michalska (OPZZ). - Proponowana nowelizacja w żadnym stopniu nie odpowiada oczekiwaniom postulowanym przez środowisko medyczne. PZM oczekuje od strony rządzącej kompleksowego podejścia do nowelizacji ustawy, a nie pozorowanych działań – powiedział Tomasz Dybek z Porozumienia Zawodów Medycznych.

przeczytaj

Czego ZUS szuka na twoim Facebooku?

Urzędnicy ZUS przeglądają profile facebookowe pracowników przebywających na zwolnieniach lekarskich, żeby sprawdzić, czy ci nie oszukują. Sprawę komentował w TOK FM Piotr Szumlewicz z OPZZ. - Rozumiem ZUS, broni publicznych pieniędzy, nie dziwię się mu - mówił Szumlewicz w Analizach w TOK FM. Jednak podkreślał że kontrole pracowników wydają mu się uporczywe i zbyt częste. Tłumaczył też, że w realiach polskiego stresującego i chorobogennego rynku pracy, czasem pracownicy biorą zwolnienia, żeby uporać się z przemęczeniem i wyczerpaniem nerwowym.

przeczytaj