0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Przegląd informacji związkowych, prawnych i gospodarczych

Aktualności

Związki Zawodowe w Niepodległej

7 listopada odbędzie się uroczyste posiedzenie Rady OPZZ poświęcone 100-leciu odzyskania przez Polskę niepodległości oraz roli związków zawodowych w Niepodległej Przeczytaj

CZEŚĆ ICH PAMIĘCI [*]
Tuż przed Dniem Wszystkich Świętych przewodniczący OPZZ Jan Guz, wiceprzewodnicząca OPZZ Barbara Popielarz i wiceprzewodniczący OPZZ Andrzej Radzikowski odwiedzili Cmentarz Powązkowski w Warszawie, by w imieniu Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych oddać cześć ważnym postaciom dla życia związkowego, społecznego i politycznego w Polsce. Przeczytaj.

Oświadczenie OPZZ ws. protestu w Pepco Polska sp. z o.o.
Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych popiera protest organizowany przez organizację zakładową NSZZ „Solidarność” Pepco Polska sp. z o.o.Przeczytaj.

Andrzej Otręba o wydarzeniach w PLL LOT - Radio Wrocław
Przewodniczący dolnośląskiej Rady Wojewódzkiej OPZZ Andrzej Otręba rozmawiał z Filipem Marczyńskim w Radiu Wrocław o ostatnich wydarzeniach w PLL LOT.Posłuchaj.

O wydawaniu pieniędzy - Sebastian Koćwin w Radiu Opole
O wydawaniu pieniędzy - rozmowa przewodniczącego opolskiej Rady Wojewódzkiej OPZZ Sebastiana Koćwina w Radiu Opole o funduszu pracy i funduszu gwarantowanych świadczeń pracowniczych. Posłuchaj.

ODZYSKANA WIARA! - List otwarty wiceprzewodniczącego zarządu krajowego Związku Zawodowego Inżynierów i Techników ds. dialogu społecznego Zygmunta Mierzejewskiego
"W życiu każdego człowieka są momenty kiedy podsumowuje się swoje dotychczasowe życie dokonuje oceny i zastanawia się nad przyszłością. Ten rok był takim momentem zwrotnym w moim życiu. Człowiek pracujący przez ćwierć wieku dla innych mający ideały i ufający innym w imię uczciwości i sprawiedliwości ma w życiu stale pod górkę.[…] Przeczytaj.

OPZZ na posiedzeniu europejskich związków zawodowych
W dniach od 22 i 23 października 2018 odbyły się posiedzenia Pan- Europejskiego Regionu Międzynarodowej Konfederacji Związków Zawodowych (PERC- MKZZ) oraz posiedzenie komitetu wykonawczego Europejskiej Konfederacji Związków Zawodowych (EKZZ). Przeczytaj.

Opinie i analizy

OPZZ interweniuje w sprawie konsultacji projektu ustawy okołobudżetowej na 2019r.
Od dłuższego czasu realizacja konsultacji społecznych projektów aktów prawnych uległa pogorszeniu. Projekty uchwalane są w trybie poselskim, w ogóle bez przeprowadzenia konsultacji społecznych bądź projekty są wysyłane do partnerów społecznych ale nie określa się poprawnie, czyli zgodnie z ustawą o związkach zawodowych, terminu na przedstawienie uwag dając im np. 1 dzień na wydanie opinii o projekcie. Przeczytaj.

OPZZ w mediach

Protest ITD wznowiony. "Krokodyle" wracają, na początek oddawanie krwi

W poniedziałek inspektorzy oraz pracownicy Inspekcji Transportu Drogowego wznowią protest. Ten został zawieszony ze względu na złożone obietnice poprawy warunków pracy. "Krokodyle" organizują ogólnopolską akcję oddania krwi. Przeczytaj.

Zwycięstwo związkowców w walce o oczywistość.
Zawarto porozumienie kończące strajk w LOT. Zarząd przywrócił do pracy Monikę Żelazik i 67 osób zwolnionych za strajk. Wycofał też wobec nich żądania pieniężne. Spełnienie elementarnych warunków, które umożliwią dalsze rozmowy, wymagało 2 tygodni dramatycznego strajku. To miara kompromitacji prezesa, ale i kryzysu praw pracowniczych w Polsce. Przeczytaj.

Związki zawodowe w Polsce są za silne? Oto 10 dowodów na to, że jest wręcz przeciwnie

PLL LOT, Lidl, Empik, Aelia, Tesco... W całej Polsce działacze związkowi są zwalniani, a sądy przywracają ich do pracy. Co z tego, skoro dopiero po latach? Działacze związkowi muszą mieć dużo odwagi i odporności na procesy sądowe. Przeczytaj.

Koniec strajku w PLL LOT. Jak do niego doszło?

Strajk w PLL LOT zakończył się 1 listopada 2018 roku. W nocy ze środy na czwartek zarząd narodowego przewoźnika oraz Związek Zawodowy Personelu Pokładowego i Lotniczego, a także ZZ Pilotów Komunikacyjnych, podpisały porozumienie. Przeczytaj.

Co Polacy sądzą o związkach zawodowych? "Raczej uznają, że są potrzebne. Choć niekoniecznie skuteczne"

Obraz związkowców powoli się w Polsce zmienia. - Coraz częściej są opisywani neutralnie lub nawet pozytywnie - tłumaczył w TOK FM dr Piotr Ostrowski, socjolog i wiceprzewodniczący OPZZ. Przeczytaj.