0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Jan Guz: Mamy brak polityki migracyjnej

- Mamy brak polityki migracyjnej - jako związek zawodowy zwróciliśmy się z apelem do rządu. Około 2 mln imigrantów jest w Polsce. Dbamy o to, żeby pracowali na tych samych warunkach jak Polacy. Dbamy, żeby nie byli oszukiwani - mówi przewodniczący OPZZ w rozmowie z Maciejem Głogowskim, w audycji "EKG" na antenie Tok Fm.

posłuchaj

Są rzeczy, na których MEN nie oszczędza…

Trwa ogólnopolska kampania informacyjna Związku Nauczycielstwa Polskiego pod hasłem „Chcemy godnie zarabiać!”, pokazująca zarobki nauczycieli. Rzeczywiste zarobki, a nie wirtualne średnie wynagrodzenia, którymi posługuje się ministerstwo edukacji. W ponad 50 miastach w całej Polsce pojawiły się ogromne bilbordy z wynagrodzeniem zasadniczym początkującego nauczyciela – 1751 zł netto.

przeczytaj

Metro w Londynie stanie

W środę (6 czerwca) pasażerowie, którzy korzystają z linii Jubilee, nie dotrą na czas do pracy. Opóźnienia mogą wystąpić na innych liniach londyńskiego metra. Maszyniści kolejki podziemnej, członkowie związku zawodowego The Rail, Maritime and Transport Union (RMT), ostrzegają również przed drugim, 24-godzinnym strajkiem, który zaplanowali na 14 czerwca.

przeczytaj

Opinie i analizy

Nie przechodzimy na emeryturę w czerwcu

Problem jest w tym, że kto przejdzie na emeryturę w czerwcu, ma niższą waloryzację zgromadzonych składek i kapitału początkowego, przez to emerytura może być niższa nawet o 10 proc.

przeczytaj

Posiedzenie Zespołu ds. zamówień publicznych

29 maja br. odbyło się posiedzenie doraźnego Zespołu problemowego ds. zamówień publicznych. W posiedzeniu Zespołu uczestniczyła Prezes Urzędu Zamówień Publicznych Małgorzata Stręciwilk i Mariusz Haładyjpodsekretarz stanu w Ministerstwie w Przedsiębiorczości i Technologii. Zespół zapoznał się z informacją na temat postępów prac nad projektem założeń nowego prawa zamówień publicznych.

przeczytaj

Stopa bezrobocia w UE od 2,2% do 20,8%

Eurostat przedstawił dane na temat bezrobocia w Unii Europejskiej w kwietniu bieżącego roku. Zgodnie z nimi bezrobocie w UE-28 spadło z 7,8% w kwietniu 2017 roku do 7,1% w kwietniu 2018 roku. W marcu bieżącego roku stopa bezrobocia również wynosiła 7,1%. W strefie euro poziom bezrobocia w kwietniu 2018 roku wynosił 8,5%, a rok wcześniej 9,2%.

przeczytaj

W mediach

Porządki w ustawie bez satysfakcji: Rezydenci nie dostaną podwyżek

Wyłączenie rezydentów z corocznych podwyżek przyznawanych na mocy ustawy o minimalnych wynagrodzeniach pracowników medycznych może oznaczać, że płace około tysiąca młodych lekarzy zostaną zamrożone. Urszula Michalska z OPZZ: – Wyłączanie którejkolwiek grupy z zapisów ustawy to nie jest dobra droga, to jest dalsze psucie systemu. Powinno to iść w drugą stronę – nie wyłączania, tylko włączania dokumentów dotyczących płac do ustawy o minimalnych wynagrodzeniach – przekonuje.

przeczytaj

Kraków. Będzie strajk włoski w MPK? Pracownicy żądają podwyżek

Zatrudnieni w Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacyjnym chcą podwyżek o 700 zł. Nie wykluczają strajku. Władze miasta odpowiadają, że średnie wynagrodzenie mają w spółce wyższe niż średnia krajowa.

przeczytaj

Pracownicy uniwersyteccy będą protestować

Związkowcy, ale i niezrzeszeni w związkach zawodowych pracownicy Uniwersytetu w Białymstoku, będą protestować we wtorkowy poranek. Nie zgadzają się na łączenie uczelni wyższych, bo spowoduje to likwidację uczelnianej samorządności oraz upolityczni placówki edukacyjne, które powinny być od polityki wolne.

przeczytaj