0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Warszawa: posiedzenie Rady OPZZ;

Boguchwała: XXVI Krajowy Zjazd Delegatów Związku Zawodowego Dyżurnych Ruchu PKP

Komisja Młodych OPZZ wybrała nowego przewodniczącego

21 marca w siedzibie Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych odbyły się wybory nowych władz Komisji Młodych OPZZ. Nowym przewodniczącym został Maciej Łapski z OPZZ Konfederacja Pracy. - Chcę, by Komisja Młodych stała się katalizatorem rozwoju całego OPZZ. Jako młodzi ludzie mamy mnóstwo energii i pomysłów, które możemy konstruktywnie wykorzystać pomagając pracownikom i organizując ich do obrony swoich praw i walki o godną pracę i płacę! – powiedział.

przeczytaj

ZNP: Zbieramy dalej. Intensywnie!

- Jestem przekonany, że mamy już pół miliona podpisów, ale ta liczba nie jest zadowalająca. Chcemy, by podpisów było zdecydowanie więcej - powiedział prezes ZNP Sławomir Broniarz. Dodał, że wszyscy partnerzy cały czas zbierają dalej. - Apeluję: zbierzmy jak najwięcej podpisów! – mówił szef ZNP.

przeczytaj

ZPW "Tarcza": Kolejne rozmowy w MON

Spodziewamy się, że dojdzie do uzgodnienia wspólnego stanowiska Strony Resortowej i Społecznej o potrzebie nowelizacji najpilniejszych zmian w PUZP (zmiana tabeli miesięcznych stawek wynagrodzenia zasadniczego i wprowadzenie jednakowej wysokości premii).

przeczytaj

Czerkawski, ZZGwP: emeryci wściekli na rząd - niech się wreszcie zreflektuje co do deputatów

- Głównym przeciwnikiem projektu rządowego dotyczącego deputatów jest wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki. Stawia to w złym świetle wiarygodność całego rządu - zaznacza Wacław Czerkawski, wiceprzewodniczący Związku Zawodowego Górników w Polsce.

przeczytaj

ArcellorMittal: związkowcy w siedzibie spółki

Przedstawiciele wszystkich związków zawodowych działających w spółce okupują budynek dyrekcji. Czekają na dzisiejsze kontynuowanie rozmów płacowych. Te maja zostać wznowione dziś o 9 rano. Związkowcy decyzję o pozostaniu w budynku podjęli po wczorajszym spotkaniu z zarządem. Według relacji związkowców, pracodawca odmówił przyjęcia stanowiska strony społecznej w sprawie projektu porozumienia płacowego.

przeczytaj

Listonosze organizują akcję pomocy dla kolegi zwolnionego za działalność na rzecz praw pracowniczych

W zeszłym tygodniu odbyły się w całej Polsce protesty listonoszy domagających się godnych warunków płacy i pracy. Jeden z ich współorganizatorów został zwolniony dyscyplinarnie przez władze Poczty Polskiej. Na stronie Listonosze.pl będącej platformą informacyjną protestujących pracowników Poczty Polskiej został opublikowany komunikat o akcji solidarnościowej z Klaudiuszem Wieczorkiem.

przeczytaj

Druga bitwa o handel

Solidarnościowi eksperci przekonują, że zakaz handlu w niedziele nie wpłynie ani na obroty sieci handlowych, ani na poziom bezrobocia. Zdaniem wicepremiera Mateusza Morawieckiego całkowity zakaz handlu w niedzielę nie wchodzi w grę. Bo odpoczynek odpoczynkiem, ale bez przesady. Jego "konstytucja dla biznesu" zakłada, że "co nie jest prawem zabronione, jest dozwolone".

przeczytaj

Leśnicy mają "spontanicznie" zademonstrować poparcie dla ministra Szyszki. Borusewicz ujawnia mail

W porozumieniu ze związkami zawodowymi wszystkie nadleśnictwa na Pomorzu miały otrzymać maile z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku z zachętą do uczestnictwa w manifestacji poparcia dla ministra środowiska Jana Szyszki - podał wicemarszałek Senatu Bogdan Borusewicz. W mailu informowano, że "23.03.2017 r. o godz. 13.30 w Warszawie przed sejmem odbędzie się manifestacja w obronie Ministra Środowiska Jana Szyszki".

przeczytaj

Posiedzenie sekcji branżowej pracowników ośrodków doradztwa rolniczego

21 marca odbyło się drugie posiedzenie sekcji branżowej pracowników ośrodków doradztwa rolniczego przy Związku Zawodowym Pracowników Rolnictwa. Podczas posiedzenia sformułowano wnioski i zalecenia dotyczące funkcjonowania doradztwa rolniczego w Polsce, w szczególności związane z brakiem działań na rzecz poprawy wynagrodzeń pracowniczych.

przeczytaj