0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Protest ZNP. "Szkolnictwa nie naprawimy zmieniając szyldy"

- Chcemy zwrócić uwagę, że edukacja jest naszą wspólną wartością. To nie edukacja minister Zalewskiej albo PiS - mówi Sławomir Broniarz, prezes ZNP. Związkowcy organizują protest przed siedzibą resortu edukacji w pierwszy dzień roku szkolnego.

przeczytaj

Rezydenci planują protest głodowy. Już sprawdzają, ile mogą wytrzymać

Rezydenci przygotowują się do protestu głodowego, który ma rozpocząć się 2 października - powiedział Damian Patecki, wiceprzewodniczący Porozumienia Rezydentów OZZL. Zapowiada, że młodym lekarzom z Porozumienia nie zabraknie determinacji. Potwierdza, że rezydenci przygotowują się do protestu głodowego, który ma rozpocząć się 2 października. - Przygotowałem się do tego protestu, dużo czytałem na ten temat i na sobie sprawdziłem, jak człowiek funkcjonuje w trakcie głodówki.

przeczytaj

Konsultacje projektu ustawy budżetowej na rok 2018 formalnie rozpoczęte

29 sierpnia do Rady Dialogu Społecznego wpłynął projekt ustawy budżetowej na rok 2018 przyjęty przez rząd na posiedzeniu Rady Ministrów 24 sierpnia br. Tym samym proces konsultacji tego projektu został formalnie rozpoczęty.

przeczytaj

Rada Ochrony Pracy o bezpieczeństwie publicznym

Posiedzenie Rady Ochrony Pracy w dniu 29 sierpnia br. poświęcone było tematyce bezpieczeństwa publicznego w świetle przepisów o czasie pracy w ochronie zdrowia i transporcie.

przeczytaj

Działania prewencyjne na rzecz bezpieczeństwa pracy

Rada Ochrony Pracy przyjęła Stanowisko w sprawie działań prewencyjnych Wyższego Urzędu Górniczego oraz Urzędu Dozoru Technicznego w zakresie poprawy stanu bezpieczeństwa.

przeczytaj

Mniej zamówień, zwolniono pracowników - branża ochrony szuka nowej formuły

Jeszcze siedem lat temu pracowników firm ochroniarskich można było wynająć po minimalnej stawce 5 zł za godzinę. Powszechnie więc korzystano z ochrony. Robiły to także instytucje publiczne, wpisując do przetargów kryterium najniższej ceny. Dziś, gdy ochroniarz kosztuje ponad dwukrotnie więcej, okazało się, że nie jest niezbędny. Można go albo zastąpić techniką - kamerą i czujką, albo w ogóle ograniczyć ochronę.

przeczytaj

ZUS prognozuje skutki obniżenia wieku emerytalnego. Ponad 300 tysięcy emerytur więcej niż przed rokiem

ZUS szacuje, że w związku z obniżeniem wieku emerytalnego na koniec roku trzeba będzie wypłacić 331,3 tysiąca emerytur więcej niż w grudniu 2016 roku. Szacunki te opierają się założeniu, że na wcześniejszą emeryturę przejdzie około 82 procent uprawnionych.

przeczytaj