0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Posiedzenie Rady Federacji ZZSM

W Warszawie odbyło się posiedzenie Rady Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych. Publikujemy komunikat z posiedzenia oraz wystąpienie do Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

przeczytaj

Nerwowa atmosfera w KWB Bełchatów. Związki zawodowe ogłosiły spór zbiorowy

Atmosfera w bełchatowskiej kopalni już dawno nie była tak napięta, jak w ostatnich tygodniach. Wszystko za sprawą kolejnej restrukturyzacji, jaką PGE chce wdrożyć w zakładzie w najbliższym czasie. - Ludzie obawiają się o przyszłość, bo takie zmiany nie oznaczają niczego dobrego. Optymalizacja to oszczędności, które ktoś chce poczynić na nas - mówi jeden z pracowników kopalni. Pięć organizacji (ZZPRC, Solidarność, ZZ Kadra, ZZ Górnictwa Węgla Brunatnego oraz ZZ Konto) przesłało do dyrekcji kopalni zgłoszenie sporu zbiorowego, żądając zaprzestania wdrażania wspomnianych projektów.

przeczytaj

Pracownicy MOPR w Opolu walczą o podwyżki. Jest propozycja, ale protest trwa

Od początku sierpnia trwa protest pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Opolu, którzy domagają się natychmiastowego wzrostu wynagrodzeń. W trakcie mediacji udało się wypracować 200 zł podwyżki. - Walczymy o 600 zł, dlatego żadne porozumienie nie zostało jeszcze podpisane - wyjaśnia Maria Kamińska-Janus, przewodnicząca związku zawodowego w opolskim MOPR.

przeczytaj

Będą zwolnienia w łódzkich Domach Pomocy Społecznej?

Około 60 osób straci pracę w miejskich Domach Pomocy Społecznej w Łodzi. Wszystko za sprawą rewolucji w systemie, którą planuje przeprowadzić Wydział Zdrowia Urzędu Miasta w Łodzi. Urzędnicy zapewniają, że część z nich przejdzie na emeryturę, a reszta znajdzie zatrudnienie w innych komórkach łódzkiego magistratu. Pracownicy protestują, bo w obietnice nie wierzą.

przeczytaj

Nauczyciel w Polsce zarabia najmniej w OECD i szybciej się wypala. MEN nie ma pomysłu na wyjście z impasu

Zarobki polskich nauczycieli wciąż należą do najniższych w krajach OECD – wynika z raportu „Education at Glance 2017„. Niechlubną listę niskich płac zamykamy wraz ze Słowacją, Węgrami i Czechami. Średnie wynagrodzenie nauczycieli w Polsce jest też niższe od średniego wynagrodzenia osób z wyższym wykształceniem.

przeczytaj

Co dalej z ustawą o związkach zawodowych? Sejm pracuje nad nowelizacją, pracodawcy boją się nadużyć

We wtorek posłowie z sejmowej komisji polityki społecznej i rodziny zdecydowali o przekazaniu projektu ustawy do podkomisji ds. rynku pracy. Ustawa ma zrealizować wyrok Trybunału Konstytucyjnego z 2015 roku. TK uznał wtedy, że przepisy, które przyznają prawo do zrzeszania się tylko osobom zatrudnionym na podstawie umów o pracę, są niezgodne z Konstytucją. - Przygotowane przepisy to potencjalne źródło problemów i nieporozumień. Kłopotliwa jest nawet sama definicja osoby wykonującej pracę zarobkową wywołuje kontrowersje - czytamy w stanowisku Pracodawców RP.

przeczytaj

500 plus dla emerytów już na święta? ZUS chce wypłacać w grudniu, ale 2018 r.

500 złotych dla emerytów i rencistów zakłada procedowana w Sejmie ustawa przygotowana przez resort rodziny. Jest szansa, że pieniądze wpłyną na konta jeszcze przed Bożym Narodzeniem. Okazuje się jednak, że nie wszyscy dostaną prezent, bo do świadczenia będą upoważnieni tylko ci, którzy mają najniższe świadczenia. Na ustawie suchej nitki nie pozostawia ZUS, który mówi wprost, że nie jest w stanie wypłacić tych środków.

przeczytaj