0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Związkowa Grupa Wyszehradzka ogłasza stanowisko w sprawie Europejskiego Filaru Praw Socjalnych

Zakończyło się dwudniowe posiedzenie Związkowej Grupy Wyszehradzkiej (19-20 października br.). W siedzibie Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych, przedstawiciele central związkowych z Polski, Węgier, Czech i Słowacji dyskutowali nad wspólnym stanowiskiem w sprawach Europejskiego Filaru Praw Socjalnych oraz rewizji dyrektywy o pracownikach delegowanych.

przeczytaj

OPZZ w Opolu zachęca pracowników z Ukrainy do kontaktu

Każdy obywatel Ukrainy, który zgłasza się do OPZZ otrzymuje kontakt do Yuriya Karyagina, przewodniczącego formacji. - To nie do końca jest taki typowy związek zawodowy - mówi Sebastian Koćwin, przewodniczący Rady OPZZ Województwa Opolskiego. - On ma też służyć takiej pomocy pracownikom ukraińskim z tymi podstawowymi problemami, z którymi sobie nie radzą. I to nie chodzi tylko o kwestie pracownik - pracodawca, prawo pracy, umowy, ale także jeżeli mają jakieś problemy w życiu codziennym mogą się do tego związku zawodowego zwracać.

przeczytaj

Służba zdrowia, OZZL: Środa w Małopolsce będzie bez lekarza

- Nadal nie zostały spełnione cele statutowe założone przez związek. Zgodnie z powyższym zjazd popiera słuszne żądania rezydentów. Optujemy za dalszym utrzymaniem protestu głodowego, rozszerzeniu protestu o kolejnych lekarzy.Lekarze podjęli też decyzję o ogłoszeniu środy dniem bez lekarza w poradniach i szpitalach - powiedział Piotr Watoła z Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy.

przeczytaj

Lekarze rezydenci spotkali się z Rzecznikiem Praw Obywatelskich

Rzecznik omówił podczas spotkania dotychczasowe działania podejmowane na rzecz poprawy funkcjonowania systemu ochrony zdrowia, ze szczególnym uwzględnieniem konstytucyjnego prawa do ochrony zdrowia. Lekarze rezydenci przedstawili zaś najważniejsze postulaty reprezentowanego środowiska.

przeczytaj

Tysiące emerytów z niższymi świadczeniami: ZUS nie uznaje części dokumentów

– Będziemy zabiegać o to, żeby posłowie rozważyli możliwość wykorzystania dokumentacji, która nadal istnieje, ale nie może być obecnie uznana przez ZUS. Nie możemy się zgodzić z tym, że pracownicy ponoszą odpowiedzialność za bałagan legislacyjny – mówi Wiesława Taranowska, wiceprzewodnicząca OPZZ.

przeczytaj

Fakt. Masz prawo: Firma nie wypłaciła im pensji! Jak walczą o pieniądze?

Aleksandra Zagajewska z Państwowej Inspekcji Pracy i Andrzej Radzikowski, wiceszef Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych, w fachowy sposób tłumaczą, jak skrzywdzony pracownik może skutecznie bronić się przed odbierającymi mu środki do życia kanciarzami.

przeczytaj

Jubileusz WZZ Pracowników Gospodarki Morskiej

Ośrodek „Baltic Inn" w Pogorzelicy (Zachodniopomorskie), 20 października br. gościł władze, delegatów i zaproszonych gości, aby świętować 25-lecie Wolnego Związku Zawodowego Pracowników Gospodarki Morskiej i 35 lecie Wolnego Związku Zawodowego Pracowników Gospodarki Morskiej w Morskiej Stoczni Remontowej Gryfia S.A. w Szczecinie.

przeczytaj