0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Zamek Królewski w Warszawie: Gala Finałowa Konkursu Nauczyciel Roku 2017

Najnowsze dane dotyczące zwolnień nauczycieli

Nieustannie słyszymy, że praca dla nauczycieli jest, a zwolnień nie ma. Taka jest oficjalna wersja autorów reformy edukacji. Jeśli przejrzymy oferty pracy na stronach kuratorów oświaty okaże się, że ta „praca dla nauczycieli" to często propozycje typu: jedna, dwie, trzy godziny tygodniowo! Na przykład dwie godziny: dla germanisty w Daleszycach, dla anglisty w Łoniowie, dla geografa w Kłębowie, dla fizyka w Rydzewie.

przeczytaj

Marian Pawlas, wójt Suszca: biznesplan dla Krupińskiego zostanie przedstawiony ministrowi energii

Marian Pawlas: - Obecnie przygotowywany jest szczegółowy i fachowy biznesplan dla kopalni Krupiński przez firmę z odpowiednimi uprawnieniami. Tak, żeby później nie było zarzutów, że coś wykonano nieprofesjonalnie. Biznesplan zostanie wykonany na potrzeby spółki pracowniczej, która zostanie zawiązana, kiedy tylko resort energii zaaprobuje wznowienie wydobycia w Krupińskim. Myślę, że gdzieś do dwóch tygodni ten biznesplan powinien być gotowy.

przeczytaj

Efekt obniżenia wieku: Emerytury mężczyzn o 80 proc. wyższe niż dla kobiet

Emerytury będą niższe niż przyznawane do tej pory. Przeciętna wypłata w I półroczu wyniosła 2232,96 zł, podczas gdy te przyznane osobom korzystającym z obniżonego wieku emerytalnego są średnio o 52 zł niższe. Emerytury będą niższe niż przyznawane do tej pory. Przeciętna wypłata w I półroczu wyniosła 2232,96 zł, podczas gdy te przyznane osobom korzystającym z obniżonego wieku emerytalnego są średnio o 52 zł niższe. Drugi efekt to wyraźne różnice między wypłatami dla kobiet i mężczyzn. W niektórych oddziałach ZUS wynoszą one ponad 100 proc. Tak jest w Rybniku, gdzie przeciętne świadczenie mężczyzny to 3650 zł, podczas gdy kobiety – 1487 zł.

przeczytaj

Kodeks pracy bez dobrej zmiany

Prawo i Sprawiedliwość dokonuje radykalnych zmian w wymiarze sprawiedliwości, mediach, organizacjach pozarządowych czy szkolnictwie. Mniej spektakularne, choć niekiedy równie daleko idące, są zmiany w polityce społeczno-ekonomicznej. Oto bowiem rząd pracuje nad nowym Kodeksem pracy, nową ustawą o związkach zawodowych, nowymi rozwiązaniami dotyczącymi pracy w niedzielę czy daleko idącymi zmianami w systemie emerytalnym. Wzięte razem reformy na tych obszarach mogą mieć olbrzymi wpływ na stosunki pracy i system świadczeń społecznych. Jak dotąd trudno o ich jednoznaczną ocenę.

przeczytaj

Zespół ds. zamówień publicznych RDS

W CPS Dialog odbyło się posiedzenie Zespołu ds. zamówień publicznych RDS. Zespół wysłuchał informacji na temat wniosków z ekspertyzy na temat prawa zamówień publicznych, przygotowanej na zlecenie Rady Dialogu Społecznego. Członkowie Zespołu dyskutowali na temat wyników badań przeprowadzonych w ramach ekspertyzy, w którym przedsiębiorcy wskazali na bariery w dostępie i realizacji zamówień publicznych.

przeczytaj

Szczyt Społeczny w Goeteborgu

Na Szczycie Społecznym w Goeteborgu w dniu 17 listopada br. planowane jest przyjęcie międzyinstytucjonalnej proklamacji dotyczącej Europejskiego Filaru Praw Socjalnych. OPZZ podejmował wiele działań na rzecz realnego urzeczywistnienia idei Filaru i wdrożenia w życie jego zasad. Aktywnie uczestniczyliśmy w jego konsultacjach na poziomie europejskim, a w czerwcu 2017 r. Rada OPZZ przyjęła stanowisko w tej sprawie.

przeczytaj

We wtorek we Francji strajk pracowników państwowych

W całym kraju zaplanowano ponad sto trzydzieści manifestacji. Tylko w Marsylii jedna na dziesięć szkół podstawowych będzie zamknięta. Nieczynnych będzie ponad trzysta dwadzieścia szkolnych stołówek. Ma nie być poważnych zakłóceń w transporcie kolejowym i miejskim. Odwołano natomiast jedną trzecią lotów między innymi z lotnisk Charles-de Gaullea, Roissy i Orly w Paryżu oraz w Beauvais, skąd latają tanie linie do Polski.

przeczytaj