0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt
Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

PGG razem z KHW, czyli wiele wątpliwości do wyjaśnienia

Przedstawiciele trzynastu central związkowych działających w Polskiej Grupy Górniczej czekają na spotkanie z ministrem energii Krzysztofem Tchórzewskim. Ich zdaniem jak najszybciej trzeba rozwiać liczne wątpliwości dotyczące połączenia PGG z KHW, które ma zostać sfinalizowane do końca marca br.

przeczytaj

Na WRDS-ie rozmawiają o kopalni Krupiński

W poniedziałek 16 stycznia obraduje Wojewódzka Rada Dialogu Społecznego w Katowicach na temat sytuacji kopalni Krupiński. - Zobaczymy, co z tych rozmów wyniknie i czy pojawi się na nich przedstawiciel resortu energii - powiedział jeden ze związkowców przed rozpoczęciem obrad.

przeczytaj

Rozmowy w MEN o finansowaniu zadań oświatowych

W resorcie edukacji odbyło się spotkanie grup roboczych do spraw: finansowania oświaty, wynagradzania nauczycieli oraz innych pracowników oświaty, działających w ramach powołanego przez Ministra Edukacji Narodowej Zespołu do spraw statusu zawodowego pracowników oświaty. W kwestii finansowania oświaty ZNP postawił postulat rozstrzygnięcia przez rząd i większość parlamentarną inicjatywy obywatelskiej dot. zmiany zasad finansowania wynagrodzeń nauczycielskich z dotychczasowej formuły subwencji oświatowej – na dotację celową.

przeczytaj

Nauczyciele chcą walczyć z reformą. Będzie strajk?

Marzec - na ten miesiąc Związek Nauczycielstwa Polskiego planuje przeprowadzenie strajku w całym kraju. - Nie takiej zmiany potrzebuje polska szkoła - grzmią przedstawiciele związku. Na myśli mają reformę oświaty, która od września ma zmienić polskie szkolnictwo. Według ZNP reforma jest nieprzygotowana, a rządzący, przygotowując ją, nie wsłuchali się w głosy rodziców, samorządowców i nauczycieli.

przeczytaj

Policja apeluje do rządu i protestuje

W apelu do Mariusza Błaszczaka, ministra spraw wewnętrznych i administracji, przewodniczący związków protestuje przeciwko kompromitowaniu munduru policjanta oraz etosu służby. Według niego, ostatnie wydarzenia sprawiły, kapitał wizerunkowy zdobyty przez policję w trakcie zabezpieczania Światowych Dni Młodzieży i Szczytu NATO, legł w gruzach.

przeczytaj