0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Jan Guz: Waloryzacja emerytur? To śmiech na sali

Rząd ogłosił, że waloryzacja świadczeń emerytalnych od 1 marca wyniesie 2,98 proc. Minister Rafalska twierdzi, że tak wysokiej waloryzacji nie było od pięciu lat. Minister przypomina, że w zeszłym roku emeryci dostali co najmniej 8,10 zł na rękę. Teraz najniższa emerytura wzrośnie o 23,87 zł na rękę. Wypowiedź minister rodziny, pracy i polityki społecznej skomentował przewodniczący OPZZ, Jan Guz: – Te niecałe 24 zł na rękę to śmiech na sali. Podwyżki cen są wyższe niż ta waloryzacja. Jak wynika z danych GUS, mamy najwyższą inflację od sześciu lat.

przeczytaj

Wielka Brytania: nowe prawa pracownicze

Brytyjski rząd rozpatruje nowe przepisy dotyczące praw pracowniczych. Zatrudnieni będą mieli prawo do dłuższych wakacji i wyższej wypłaty na czas choroby. Rząd zapowiada ponadto, że reforma obejmie także osoby na kontraktach zerowych. Ten ruch powinien dać do myślenia pracodawcom, żeby zapewnili tym pracownikom bardziej stabilną umowę.

przeczytaj

Opinie i analizy

Spór zbiorowy w PR

5 lutego w siedzibie Przewozy Regionalne sp. z o.o. w Warszawie odbyło się potkanie w ramach dialogu społecznego w sprawie wypłaty premii kwartalnych w 2018 r. będących rekompensatą za brak wzrostu wynagrodzeń w Spółce od 2013 r. W świetle opublikowanych w mediach przez Spółkę rewelacji, dotyczących rekordowych wyników finansowych wyższych nawet, niż w 2016 roku Prezydent Leszek Miętek wystosował list gratulacyjny…

przeczytaj

W mediach

Jan Guz, OPZZ: To układy zbiorowe powinny regulować podstawowe prawa pracownicze

- W Europie relacje na linii pracodawcy-pracownicy opierają się na systemie układowym. Przykładowo w Skandynawii rola układów pracy jest olbrzymia, to one regulują relacje pracownicze. W Polsce nie mamy często partnera po stronie pracodawców - zaznacza Jan Guz, przewodniczący Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych.

przeczytaj

Orlen wydał stanowisko w sprawie podwyżek płac

Wolą zarządu PKN Orlen jest ukształtowanie przyrostu wynagrodzeń pracowników spółki w efekcie społecznego porozumienia ze związkami zawodowymi - zaznaczyło biuro prasowe koncernu, odnosząc się do trwających tam negocjacji płacowych.

przeczytaj