0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt
Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Czy jest Pani/Pan przeciw reformie edukacji, którą rząd wprowadza
od 1 września 2017 roku?

W i ę c e j n a : www.referendum-szkolne.pl

ZZPPM: Postulaty sformułowane- czekamy na ich realizacje. Czy w Polskiej Miedzi dojdzie do sporu zbiorowego?

ZZPPM: - Wskaźnik wzrostu wynagrodzeń na 2017 rok winien być zrealizowany poprzez istotny wzrost stawek płac zasadniczych. Oczekujemy pilnego zakończenia szantażu ekonomicznego polegającego na zatrudnianiu w nadgodzinach z pominięciem prawa i przyzwoitości.

przeczytaj

Związkowcy górą!

Po blisko 5 latach batalii sądowej, Przewodniczący Związku Zawodowego Naziemnego Personelu Lotniczego Robert Skalski wraca do pracy.

przeczytaj

OPZZ rozmawia z minister Elżbietą Rafalską

Wiceprzewodnicząca OPZZ Wiesława Taranowska wraz z radcą OPZZ Renatą Górną spotkała się z Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbietą Rafalską oraz Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Rodziny Pracy i Polityki Społecznej Stanisławem Szwedem.

przeczytaj

Przewodnicząca RDS spotkała się z prezydentem Andrzejem Dudą

- Wiele projektów ustaw nie jest należycie konsultowanych przez RDS; dialog między partnerami społecznymi wydaje się jednak żywszy niż w Komisji Trójstronnej - podkreśliła przewodnicząca Rady Dialogu Społecznego Henryka Bochniarz podczas spotkania z prezydentem.

przeczytaj

Posiedzenie Zespołu problemowego RDS ds. prawa pracy

1 lutego br. odbyło się posiedzenie Zespołu problemowego RDS ds. prawa pracy, na którym omówiono propozycję zmian do ustawy z dnia 23 maja 1991 r. o rozwiązywaniu sporów zbiorowych. Zmiany te dotyczą m.in. uściślenia przedmiotu sporu zbiorowego, wzmocnienia reprezentatywnych organizacji związkowych, ustalenia standardów pracy mediatora, wprowadzenia mediacji prewencyjnej oraz sądowej kontroli zgodności zgłoszonych żądań z przepisami ustawy.

przeczytaj

Górnictwo: w przyszłym tygodniu spotkanie w sprawie Sośnicy

Kopalnia Sośnica, która do końca stycznia miała czas na poprawę swoich wyników ekonomicznych i produkcyjnych, wywiązała się z postawionych warunków. Przy utrzymaniu założonych kosztów Sośnicy udało się uzyskać korzystniejsze niż założono ceny za węgiel. Na powodzenie procesu naprawczego wpłynęła m.in. rezygnacja z eksploatacji części parcel, w których zalegał trudno dostępny węgiel o gorszych parametrach. Skoncentrowano się na jakości wydobywanego węgla i minimalizacji ryzyka pracy.

przeczytaj

Policyjni związkowcy o decyzji ws. podwyżek: to bardzo dobre rozwiązanie

To bardzo dobre rozwiązanie - tak informację, że podwyżki dla funkcjonariuszy będą proporcjonalnie wyższe dla policjantów liniowych ocenił szef NSZZ Policjantów Rafał Jankowski. Jankowski powiedział, że cieszy się, iż minister Mariusz Błaszczak zaakceptował propozycję związków i Komendanta Głównego Policji. - Jako związek zawodowy chcieliśmy, by ta podwyżka była skierowana do tych, którzy są na pierwszej linii, narażeni na największe zagrożenia. Poza tym są oni teraz najgorzej uposażeni - dodał.

przeczytaj

Starbucks szuka łamistrajków w Polsce. Zarząd sieci chce tak rozbić solidarność pracowników

W niemieckiej gastronomii szykuje się gigantyczny strajk. Będą protestować pracownicy z płacą minimalną m.in. w McDonald's, KFC i Pizzy Hut. Sieć kawiarni Starbucks na czas strajku zamierza skierować do Niemiec pracowników z Polski. Niemiecki związek zawodowy NGG : - Jeśli to prawda, to jest to ogromne świństwo.

przeczytaj

Pielęgniarki z Opatowa o zamieszaniu wkoło szpitala: - To jest polityczny cyrk

O wyłudzenie ponad stu tysięcy złotych podejrzewa Prokuratura Rejonowa w Kielcach 25 osób, pielęgniarki i lekarzy pracujących na oddziale ginekologicznym w szpitalu w Opatowie. – Może niektórzy z państwa, co występują medialnie, chcą się pokazać, zabłysnąć. Powinni troszkę myśleć, zanim coś powiedzą. Oskarżyć kogoś jest bardzo łatwo, gorzej później to sprostować. Bardzo ciężko pracowałyśmy i pracujemy. Codziennie na sali porodowej walczymy o dwa życia. Jeżeli ktoś wypowiada takie słowa, nie wie, o czym mówi – mówi pielęgniarka z ginekologii i położnictwa.

przeczytaj