0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

DZIEŃ SŁUŻBY CELNEJ

*****

Warszawa: posiedzenie Rady Rynku Pracy

OPZZ negatywnie zaopiniował projekt budżetu państwa na 2018 r.

OPZZ przedłożył Ministerstwu Finansów negatywną opinię w sprawie projektu ustawy budżetowej na rok 2018. W swojej opinii, OPZZ skoncentrował się szczególnie na ocenie decyzji rządu w sprawach wynagrodzeń pracowników i systemu podatkowego pod kątem ich wpływu na sytuację bytową obywateli.

przeczytaj

Związek Zawodowy Poligrafów rośnie w siłę!

Pracownicy łódzkiej fabryki Amcor Tobacco Packaging Polska sp. z o.o. zorganizowali się w związek zawodowy. Stu pracowników postanowiło zawalczyć o swoje miejsca pracy, godne zatrudnienie i dialog z pracodawcą. Przewodniczącym zakładowej organizacji został młody, 31 letni Michał Dąbrowski, który od 10 lat pracuje dla Amcor.

przeczytaj

W PGG rozgorzała walka o pieniądze i wpływy

Kłopoty wydobywcze węglowej spółki oraz rosnące napięcie między zarządem firmy a jej udziałowcami – spółkami energetycznymi – rozgrzało fotel prezesa PGG Tomasza Rogali. Jak ustaliliśmy, jeszcze niedawno jego pozycja w Ministerstwie Energii była zagrożona. W kuluarach mówiło się albo o odwołaniu Rogali, albo powołaniu nowego członka zarządu, który miałby z ramienia energetyki czuwać nad restrukturyzacją PGG.

przeczytaj

Kierowcy PKS: Albo podwyżki albo odchodzimy

Kierowcy żądają podwyżki wynagrodzeń o 800 zł. – Zarabiają w PKS od 1200 do 1600 na rękę. To głodowe stawki – mówi Jerzy Tabisz, przewodniczący Związku Zawodowego Pracowników PKS SA w Rzeszowie. – Tym razem na pewno nie ustąpimy. Zarząd musi nas wysłuchać, a jak nie, to będziemy się zwalniać.

przeczytaj

Akademicy o reformie Gowina: Ukierunkowana na podniesienie jakości kształcenia

- To dobra wiadomość dla studentów, że każdy, kto dostanie się na studia doktoranckie, będzie otrzymywać wynagrodzenie – mówi prof. Wojciech Maksymowicz. - Ta reforma jest ukierunkowana na podniesienie jakości nauki i jakości kształcenia na studiach wyższych - podkreślał Jarosław Górniak, przewodniczący Narodowego Kongresu Nauki. - Jak widzę, środowisko pozytywnie przyjęło projekt ustawy - dodał rektor AGH prof. Tadeusz Słomka.

przeczytaj

Rynek pracy potrzebuje pracowników z zagranicy

W Polsce pracuje ponad 1 milion obywateli Ukrainy. 2 i pół tysiąca z nich należy do utworzonego tutaj przy współpracy OPZZ związku zawodowego. Takie dane przekazał Jurij Kariagin, prezes Międzyzakładowego Związku Zawodowego Ukraińców w Polsce.

przeczytaj

Dorosz i Majchrowski tak jak Sołtys wracają do Polskiego Radia

Paweł Sołtys, Wojciech Dorosz i Marcin Majchrowski zostali zwolnieni dyscyplinarnie na przełomie listopada i grudnia ub.r. przez poprzedni zarząd Polskiego Radia (prezesem była wtedy Barbara Stanisławczyk-Żyła). Wszyscy trzej działali w kierownictwie Związku Zawodowego Dziennikarzy i Pracowników Programu III i II Polskiego Radia, pełniąc kolejno funkcję prezesa tej organizacji.

przeczytaj