0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

D z i s i a j:

Warszawa: posiedzenie Komisji Pracowników Instytucji Finansowych OPZZ;

Warszawa: spotkanie przedstawicieli Komisji Młodych OPZZ

25 lat ZZ Dyżurnych Ruchu PKP Katowice

W Sosnowcu odbyła się uroczystość z okazji jubileuszu 25 - lecia Międzyzakładowej Komisji Rejonowej Związku Zawodowego Dyżurnych Ruchu PKP Katowice. Kierownictwo OPZZ reprezentowała Wiesława Taranowska, wiceprzewodnicząca konfederacji.

przeczytaj

Spotkanie z Centrum Organizowania Związków Zawodowych w Europie Środkowej

Przewodniczący OPZZ Jan Guz wraz ze specjalistą ds. międzynarodowych Adamem Rogalewskim spotkali się z p. Rafałem Tomasikiem, dyrektorem Centrum Organizowania Związków Zawodowych. Rozmowa dotyczyła różnych możliwości wykorzystania doświadczeń zachodnioeuropejskich związków zawodowych do zwiększenia uzwiązkowienia i usprawnienia działalności organizacyjnej polskich związków zawodowych.

przeczytaj

Konferencja "Czy polska szkoła uzyska szansę, by nadążyć za rynkiem pracy?"

Iwona Zakrzewska, Dyrektor CPS „Dialog", witając uczestników konferencji wyraziła nadzieję, że podczas spotkania uda się porozmawiać o nowej reformie edukacji w kontekście rynku pracy i przygotowań młodych ludzi do wykonywanych przez nich zawodów.

przeczytaj

Górnictwo i obietnice. PiS złamało słowo?

Mieszkańcy Śląska, zwłaszcza górnicy, pamiętają słowa obecnej premier Szydło: „Nie będziemy likwidować kopalń”. Po wyborach PiS zrobił zwrot, przystępuje do likwidacji kopalń, nazywając to „wygaszaniem”. Jakie są fakty? W 2016 roku PiS likwiduje KWK Anna, KWK Jas-Mos, KWK Makoszowy, KWK Krupiński (miałby trafić do SRK w 2017). Kolejne zapowiedzi ministra energii na 2017 r. to przekazanie do SRK - czyli do likwidacji - Ruchu Pokój I, Ruchu Rydułtowy, Ruchu Śląsk, KWK Sośnica. Propozycje te zatwierdziła już UE na wniosek rządu PiS. To kolejne dziesiątki tysięcy miejsc pracy, trwale likwidowanych w danej gminie górniczej, gdzie kopalnia jest czasami jedyną „matką żywicielką”.

przeczytaj

Szydło: Propozycja zmian w szkolnictwie zawodowym jesienią 2017 r. To nie będzie łatwa reforma

Premier Szydło zapowiedziała również w rozmowie, że reforma oświaty "musi być powiązana z tym, co będzie się działo w resorcie nauki". - To są naczynia połączone i dobrze, że te resorty ze sobą współpracują. Propozycje zmian w szkolnictwie wyższym przedstawimy na początku jesieni. Jeżeli sam proces konsultacyjny i legislacyjny byłby zakończony do końca tego roku, można by było w 2018 roku już przystąpić do przygotowywania wdrażania tej reformy - powiedziała premier. - To też nie będzie łatwa reforma - dodała.

przeczytaj

Cyfryzacja przemysłu to wcale nie odległa przyszłość


- Patrząc z perspektywy Microsoft i polskich klientów, pierwszym obszarem gdzie na polskim rynku istnieje szczególnie silna potrzeba zmiany jest pełne wykorzystanie danych posiadanych przez firmy przemysłowe. Jesteśmy bogaci w dane, ale ubodzy w wiedzę i rolą zaawansowanej analityki stanowiącej trzon transformacji cyfrowej i przemysłu - mówi Michał Kaczurba, dyrektor rozwiązań dla sektora energetycznego i przemysłowego Microsoft w Polsce.

przeczytaj

W 10 lat fundusz emerytalny stracił na śmieciówkach ponad 26 mld zł.

Jeśli pracodawcy wciąż będą zatrudniać na umowach cywilnoprawnych, deficyt FUS będzie rósł o 5 mld zł rocznie - wyliczył Instytut Badań Strukturalnych. Potrzebna dodatkowa składka?

przeczytaj

Firma może pytać pracowników o 500+

Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej, zwróciła się w czwartek do głównego inspektora pracy o podjęcie kontroli w sieci supermarketów Auchan. Powodem jest artykuł z „Dziennika Gazety Prawnej" opisujący rzekomą wypowiedź jednego z kierowników sieci, który straszył pracowników zwolnieniem, jeśli nie podadzą informacji o tym, czy pobierają świadczenie 500+.

przeczytaj

Kolejne 1000+ dla posłów. Druga podwyżka w tej kadencji

Styczeń będzie pierwszym miesiącem, za który posłowie dostaną z Kancelarii Sejmu tysiąc złotych więcej. Do 14,2 tys. zł wzrósł bowiem ryczałt na biura poselskie. Immunitet, gigantyczna kwota wolna, niemal 10-tysięczne uposażenie i dieta wynosząca ponad 2 tys. zł nie wystarczą. Czas więc na kolejną w tej kadencji podwyżkę. Podwyżkę, za którą zapłacimy w tym roku ponad 7 mln zł.

przeczytaj