0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Dzisiaj: XX Zjazd Federacji Związków Zawodowych Górnictwa Węgla Brunatnego

RDS: O płacach w ochronie zdrowia z Prezydentem i Ministrem Zdrowia

W imieniu OPZZ głos zabrała Urszula Michalska, przewodnicząca Federacji ZZ Pracowników Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej, członek RDS, przypominając stanowisko OPZZ i Federacji odnośnie konieczności wypracowania regulacji ustawowej dla wszystkich, a nie wybranych grup zawodowych. Za fundament uznała jednoznaczne wskazanie źródła finansowania wynagrodzeń, przyspieszenie prac oraz precyzyjne określenie ,,ścieżki dojścia" do docelowego rozwiązania.

przeczytaj

Masówki w KWK Makoszowy: Nie ma pieniędzy na wypłaty. Górnicy chcą Polsce pokazać swój gniew

Jerzy Hubka, wiceprzewodniczący Związku Zawodowego Górników w zabrzańskiej kopalni w poniedziałek przyznawał, że nastroje są fatalne, a załoga jest bliska blokowania dróg, czy wyjścia na ulice. - Ludzie chcą pokazać swój gniew - mówił związkowiec.

przeczytaj

Dłuższa praca w Polsce bez rekompensaty. Firmy nie płacą za nadgodziny

Godziny nadliczbowe to w praktyce najbardziej elastyczna forma zatrudnienia. Pracodawca komunikuje jedynie pracownikom: dziś jest potrzeba, więc zostajesz po godzinach, a co do jutra – może będzie taka konieczność, a może nie – wskazuje Andrzej Radzikowski, wiceprzewodniczący OPZZ. Jego zdaniem pracodawcy przerzucają w ten sposób ryzyko związane z prowadzoną działalnością na pracowników. – Zamiast zatrudniać nowe osoby firmy wolą wydłużać czas pracy. I niestety, jak wskazują dane inspekcji, często nie rekompensują nadgodzin – dodaje.

przeczytaj

Rząd blokuje emerytury stażowe. Przez pieniądze

Związki zawodowe nie kryją oburzenia tym, że rząd chce pozbawić osoby z długim stażem prawa do wcześniejszej emerytury. – Szczególnie pracownikom zatrudnionym w ciężkich warunkach należy się rekompensata za utratę zdrowia. Osoby pracujące 40 lat powinny mieć możliwość przejścia na emeryturę, bowiem już zgromadziły na koncie w ZUS środki wystarczające na wypłatę świadczeń. A strona rządowa powinna się zająć zwiększeniem wpływów ze składek i walką z szarą strefą – argumentuje Wiesława Taranowska, wiceprzewodnicząca OPZZ

przeczytaj

Dlaczego posłowie PiS nie wyszli do demonstrujących celników?


To na razie ostrzeżenie. Ale rząd ma problem, czego dowodem mogą być sceny, które się rozgrywały za kulisami protestu. Kilka tysięcy celników demonstrowało przeciwko połączeniu urzędów skarbowych, kontroli skarbowej i służby celnej w jedną instytucję Krajową Administrację Skarbową.

przeczytaj/zobacz

Protest pielęgniarek to dopiero początek. W Polakach budzi się roszczeniowość

Polityczny spektakl wokół strajku w CZD doskonale pokazuje, że polskie elity nie mają za grosz zrozumienia dla słusznych pracowniczych protestów.

przeczytaj

Skuteczna interwencja OPZZ w sprawie ulg na przejazdy komunikacją dla studentów, emerytów i niepełnosprawnych

Po interwencji OPZZ zostaną utrzymane zniżki na przejazdy dla studentów, emerytów i rencistów oraz niepełnosprawnych a także inne osoby do tego uprawnione. O rok zostanie wydłużony bowiem czas na przygotowanie przez samorządy organizacji transportu publicznego na ich terenie.

przeczytaj

ZNP: Koniec zbiórki, czas na liczenie

Zbiórka podpisów pod obywatelską inicjatywą ustawodawczą „Pensje nauczycieli z budżetu" trwała w ogniwach ZNP do 8 czerwca. Teraz listy z podpisami z całej Polski są przesyłane do siedziby Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej.

przeczytaj