0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

D z i s i a j:

Warszawa: szkolenie przewodniczących Rad Powiatowych OPZZ

Prezydent spotkał się ze związkami kopalni Makoszowy

Prezydent Andrzej Duda rozmawiał we środę w Zabrzu ze związkowcami z kopalni Makoszowy. Przewodniczący Związku Zawodowego Górników w Polsce w Makoszowach Andrzej Chwiluk akcentował, że Andrzej Duda poświęcił pracownikom kopalni dwukrotnie więcej czasu, niż planowany kwadrans. - Pan prezydent był zaskoczony informacjami, które mu przekazaliśmy, bo niekoniecznie pokrywało się to z wiedzą, którą on miał na ten temat - ocenił.

przeczytaj

Obradowała Rada Rynku Pracy

Na posiedzeniu Rady Rynku Pracy, w którym uczestniczyli dyrektorzy Wojewódzkich Urzędów Pracy, przyjęto priorytety podziału i plan wydatkowania środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego na 2017 rok. Rada uwzględniła uwagi zgłoszone przez OPZZ i organizacje pracodawców.

przeczytaj

Pierwsze wyroki apelacyjne działaczy związkowych zwolnionych z LOT AMS

18 listopada, po niemal pięciu latach, Sąd II instancji wydał pierwsze wyroki w sprawie o przywrócenie do pracy bezprawnie zwolnionych członków Zarządu Związku Zawodowego Naziemnego Personelu Lotniczego.

przeczytaj

Związek pracowników Trójki i Dwójki: chcemy mediacji z zarządem Polskiego Radia, a zapowiedziano kolejne zwolnienia - to zastraszanie

Zarząd Związku Zawodowego Dziennikarzy i Pracowników Programów III i II Polskiego Radia zwrócił się o profesjonalne mediacje z zarządem spółki dotyczące obecnego sporu. - Władze rozgłośni odpowiedziały jednak zamiarem zwolnienia, bądź odsunięcia od pracy kolejnych dziennikarzy. Odczytujemy te sygnały jako kontynuację zastraszania pracowników - ocenia organizacja.

przeczytaj

Jak samorządy nie poradzą sobie z reformą oświaty, to zrobimy to za nie


Szef "Solidarności" Piotr Duda zapowiedział, że będzie walczył o miejsca pracy dla nauczycieli. Ale przede wszystkim tych z "S". Protest zorganizowany przez Związek Nauczycielstwa Polskiego ostro skrytykował. - Dla mnie najważniejsze jest to, by nauczyciele, a przede wszystkim nasi członkowie, nie stracili pracy. I tego będziemy pilnować - mówił Piotr Duda.

przeczytaj

Wypowiedzenie dostaniesz mailem. Nowy pomysł rządu

Szykuje się wielka zmiana w polskim prawie pracy. Jeżeli projekty wicepremiera Mateusza Morawieckiego wejdą w życie, pracodawca nie będzie musiał zwalniać pracownika spotykając się z nim osobiście lub wysyłając pocztą list polecony. Wystarczy mail.

przeczytaj

Grecja: strajk pracowników sektora państwowego

W Grecji rozpoczyna się 24-godzinny strajk pracowników sektora państwowego, którzy żądają poprawy ich warunków pracy. W proteście uczestniczyć będzie także personel szpitalny i marynarze. Największe związki zawodowe budżetówki nawołują do udziału w demonstracji w centrum Aten. Związki zawodowe sektora państwowego żądają między innymi zatrudnienia na stałe pracowników, zaprzestania likwidacji stanowisk pracy i przyjmowania do niej w niepełnym wymiarze godzin, a także podwyżek pensji.

przeczytaj