0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Wniosek ZNP do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Związek Nauczycielstwa Polskiego zwrócił się do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej o przekazanie Sejmowi ustawy z dnia 27 października 2017 r. o finansowaniu zadań oświatowych do ponownego rozpatrzenia.

przeczytaj

PKN Orlen, wynagrodzenie: Mimo rekordowych wyników nagrody dla pracowników nie będzie

Mimo rekordowych wyników finansowych PKN Orlen nie wypłaci pracownikom w tym roku ani dodatkowej nagrody jednorazowej, ani podwyższonej nagrody świątecznej. Organizacje związkowe są zaskoczone i rozczarowane tym faktem, bo w poprzednich latach takie zwiększenie nagrody świątecznej miało miejsce. Strona społeczna domaga się od zarządu Orlenu wyjaśnień na piśmie i zapowiada możliwość protestów.

przeczytaj

Przyklepane. Najbogatsi zapłacą wyższe składki na ZUS. Budżet zyska na tym ponad 5 mld zł rocznie

Sejm podczas piątkowego posiedzenia zagłosował za zniesieniem limitu zarobków, ponad którym dotychczas nie były odprowadzane składki do ZUS na ubezpieczenie rentowe i emerytalne. Zmiana będzie dotyczyć ok. 350 tys. osób, budżet państwa co roku ma na tym zarabiać ok. 5 mld zł.

przeczytaj

Od 2018 zakaz handlu w niedzielę. Łatwo go będzie ominąć

Pomimo wielu zabiegów, aby zakaz handlu zyskał akceptację Polaków, przepisy wciąż budzą wątpliwości. Przede wszystkim dlatego, że umożliwiają łatwe obchodzenie ograniczeń – wystarczy np. realizować sprzedaż w niedzielę za pośrednictwem internetu lub wynajmować w tym dniu placówkę do prowadzenia przez innego przedsiębiorcę (który będzie handlował w cudzym imieniu). Łatwo można też wykorzystać jeden z prawie 30 wyjątków od zakazu (np. prowadzić sklep w hotelu, na stacji paliw, w ośrodku kultury, szpitalu, na dworcu lub wprowadzić do asortymentu dewocjonalia, kwiaty, bilety, prasę, papierosy). Mimo zastrzeżeń rządzący zdecydowali o uchwaleniu ustawy.

przeczytaj

Bezzatrudnieniowy wzrost Polsce nie grozi

Część ekonomistów twierdzi, że do tego zjawiska dojdzie wkrótce w większości krajów rozwiniętych na skutek spadku zatrudnienia w przemyśle i postępującej robotyzacji. Dane empiryczne jednak nie potwierdzają tezy o konieczności występowania tzw. jobless growth — uważa Jan Guz, przewodniczący Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych (OPZZ). Jak zaznacza, kraje najbardziej rozwinięte technologicznie mają najwyższe wskaźniki zatrudnionych.

przeczytaj

Tysiące osób może mieć wyższe emerytury. ZUS planuje akcję informacyjną

Emeryci, którzy nie złożyli wniosków o przeliczenie kapitału początkowego, mogą dostawać niższe świadczenia, niż im się należy. ZUS zapewnia, że informuje o możliwości złożenia wniosków, ale i tak na przełomie roku chce ruszyć jeszcze z dużą kampanią informacyjną.

przeczytaj

Projekt Interpart ukończony

W dniach 16-17 listopada br. odbyła się konferencja podsumowująca projekt "INTERPART: From social inclusion to participation in the work places", powadzonego przez portugalską centralę związkową CGTP-IN we współpracy z angielską centralą związkową SERTUC oraz OPZZ.

przeczytaj