0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Projekt budżetu opublikowany

29 sierpnia strona pracowników i strona pracodawców Rady Dialogu Społecznego otrzymały do konsultacji "Projekt ustawy budżetowej na rok 2017 z dnia 25 sierpnia 2016 r."

przeczytaj

25 lat Współpracy Parlamentarnej Morza Bałtyckiego

Przewodniczący OPZZ Jan Guz bierze udział w Konferencji Parlamentarnej Morza Bałtyckiego "Wysokiej jakości edukacja a praca – Przyszłość Regionu Morza Bałtyckiego" w Rydze.

przeczytaj

Wywiad z szefem ZNP

Protestem są zainteresowani nauczyciele gimnazjów. To oni zadają sobie pytanie, czy będzie dla nich w ogóle miejsce w nowym systemie oświaty - mówi dziś Sławomir Broniarz, prezes ZNP w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej".

przeczytaj

Błąd pielęgniarki czy błąd systemu

W krakowskim szpitalu w dniu 8 lipca 2016 roku zmarła 3-miesięczna dziewczynka. Z doniesień prasowych wynika, że do tragedii mogła przyczynić się pielęgniarka poprzez omyłkowe podanie

leku. Pielęgniarka została zawieszona. Publikujemy treść korespondencji przesłanej przez pielęgniarkę z innego szpitala.

przeczytaj

Pracownicy Tesco namawiają do bojkotu sieci?

Pracownicy sieci Tesco skarżą się zarówno na niskie płace, warunki pracy, jak i na postawę wspomnianego zarządu. Zarzucają przełożonym, że dla „oszczędności i zysku” zredukowali załogi do tego stopnia, że „brak rąk do pracy w sklepach, towar zamiast na półkach sklepowych, stoi na magazynie, bo nie ma kto go roztowarować”.

przeczytaj

Nowe przepisy o kwalifikacjach górniczych - łatwiej m.in. o awans

Zgodnie z nowymi przepisami w zakładach górniczych nie ma już podziału na dozór średniego i niższego szczebla, a sprawdzenie znacznej części kwalifikacji górniczych oddano pracodawcom. Nowe przepisy mają uprościć wiele związanych z tym procedur, przy zachowaniu rygorów bezpieczeństwa.

przeczytaj

Konsultacje rządu w sprawie Brexitu

Premier Beata Szydło oraz przedstawiciele rządu, a także związków zawodowych i organizacji pracodawców, wzięli w poniedziałek udział w konsultacjach w sprawie konsekwencji wyjścia Wielkiej Brytanii z UE oraz wypracowania nowych relacji między UE i Zjednoczonym Królestwem. W konsultacjach wzięli udział przedstawiciele OPZZ, Forum Związków Zawodowych, NSZZ „Solidarność”, Pracodawców RP, Business Center Club, Związku Rzemiosła Polskiego, Związku Banków Polskich.

przeczytaj