0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Dzień Kolejarza

25 listopada

Szanowne Koleżanki i Koledzy

Z okazji Święta Kolejarza składam serdeczne gratulacje i podziękowania za codzienny trud i poświęcenie. Odgrywacie ogromną rolę w życiu społeczeństwa. Wasza praca ma wpływ na rozwój wielu sektorów gospodarki narodowej a nade wszystko na komfort życia codziennego wielu milionów polskich rodzin. Związkowcy działający w Waszej branży mają szczególne zasługi w walce o obronę praw pracowniczych. Jestem przekonany, że sprostacie kolejnym wyzwaniom. Dziękuję Koleżankom i Kolegom za twórczą aktywność w pracach Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych i w dniu Waszego Święta życzę kolejnych trafnych decyzji i przemyślanych wyborów.

Wszystkim Kolejarzom w tym szczególnym dniu życzę zdrowia, wytrwałości, sukcesów zawodowych, uśmiechu na co dzień i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

Ze związkowym pozdrowieniem

/-/ J a n G u z

Przewodniczący OPZZ

Gala z okazji Święta Kolejarza

Z okazji Święta Kolejarza, w Operze Narodowej w Warszawie odbyła się uroczysta gala z udziałem przedstawicieli rządu, spółek kolejowych oraz pracowników kolei. W uroczystości udział wzięli również udział przedstawiciele Prezydium ZZM – Prezydent Leszek Miętek i Wiceprezydent Krzysztof Ciećka.

przeczytaj

Rząd bezkrytycznie chwali własne dokonania

Sejmowa Komisja Gospodarki i Rozwoju rozpatrzyła informację ministra rozwoju i finansów na temat aktualnego stanu polskiej gospodarki w świetle podstawowych wskaźników makroekonomicznych. Ministerstwo Finansów i Ministerstwo Rozwoju w samych superlatywach zaprezentowało stan finansów publicznych państwa oraz prowadzoną politykę makroekonomiczną.

przeczytaj

Koniec mediacji w ZEC Katowice

Zakładowe organizacje związkowe ZZG w Polsce i NSZZ „Solidarność", prowadzące w imieniu pracowników spór zbiorowy o wzrost wynagrodzeń informują, że podczas mediacji w dniu 22 listopada 2017r. strony nie osiągnęły porozumienia. Organizacje postanowiły podtrzymać żądanie wprowadzenia podwyżki wynagrodzeń dla każdego pracownika o 500zł brutto na miesiąc ze skutkiem od 1 stycznia 2017 roku.

przeczytaj

Polacy przeciwni zakazowi handlu w niedziele

Największym poparciem Polaków - 76 proc. - cieszy się zapewnienie pracownikom handlu dwóch wolnych niedziel w miesiącu, bez konieczności wprowadzania zakazu handlu w jakiejkolwiek formie. Taka propozycja - zagwarantowania pracownikom dwóch wolnych niedziel poprzez odpowiednie zapisy w Kodeksie pracy - została przedstawiona minister Elżbiecie Rafalskiej.

przeczytaj

Cała prawda o polskich wynagrodzeniach: Rośnie liczba pracowników zarabiających najniższą krajową

GUS: Najczęstsze wynagrodzenie ogółem brutto otrzymywane w tym wyniosło 2074,03 zł, zaś przeciętne godzinowe wynagrodzenie ogółem brutto wyniosło 26,37 zł. Oznacza to, że w ciągu dwóch lat od ostatniego badania spadło ono o 400 zł - w 2014 roku najczęściej wypłacane wynagrodzenie wynosiło 2469,47 zł. Jednocześnie systematycznie rośnie grupa osób zarabiających nie więcej niż wynagrodzenie minimalne. W 2012 roku najniższą krajową zarabiało 7,6 proc. pracujących, dwa lata później - 8,6 proc., a z najnowszych badań wynika, że jest to już 9 proc.

przeczytaj

Polacy rzucili się na emerytury. Liczba wniosków przebiła prognozę rządu i ZUS

Wcześniejsza emerytura spodobała się Polakom. Już teraz do ZUS wpłynęło 336 tys. wniosków o przejście na emeryturę. To o ponad 5 tys. więcej niż zakładał Zakład przed reformą wieku uprawniającego do tego świadczenia. A przecież do końca roku liczba wniosków jeszcze wzrośnie. Jak wynika z danych, każdego dnia w ZUS obsługiwane jest od 1 do 2 tys. nowych emerytów. Ostatecznie wniosek o ustalenie emerytury złożyć może dużo ponad 350 tys. osób.

przeczytaj

Absurd goni absurd. Ustawy prezydenta do poprawki. Minister w upokarzającej sytuacji

Poprawki negocjowane przez prezydenta i PiS są tajne, choć ich clou wyciekło. W Sejmie debata dotyczy paragrafów, które Andrzej Duda wyrzucił do kosza. Prezydencka minister omawia projekt, ale nie wie, jak ma on zostać zmieniony. W wojnie o KRS i Sąd Najwyższy absurd goni absurd.

przeczytaj