0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt
Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Warszawa: posiedzenie Rady OPZZ

Nadzwyczajny Zjazd Krajowy „Metalowców”

27 czerwca w warszawskiej siedzibie Federacji Związków Zawodowych „Metalowcy" odbył się Zjazd Krajowy organizacji. Obrady Zjazdu miały nadzwyczajny charakter. Przedmiotem zgromadzenia był wybór nowego przewodniczącego federacji.

przeczytaj

Bez przełomu w sprawie Założeń projektu budżetu państwa na rok 2018

Nie udało się osiągnąć kompromisu w sprawie ustalenia wskaźnika waloryzacji emerytur i rent z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych w 2018 r. Wiesława Taranowska, wiceprzewodnicząca OPZZ podtrzymała stanowisko OPZZ, zgodnie z którym wskaźnik ten powinien wynosić nie mniej niż średnioroczny wskaźnik cen towarów i usług w 2017 roku zwiększony o co najmniej 50% realnego wzrostu przeciętnego wynagrodzenia za pracę w roku 2017.

przeczytaj

Podpisanie porozumienia płacowego w PKP CARGO S.A.

Późnym popołudniem 26 czerwca Strony ZUZP PKP CARGO S.A. w wyniku negocjacji prowadzonych w ramach dialogu społecznego zawarły porozumienie dotyczące podwyżek płac dla pracowników PKP CARGO S.A.

przeczytaj

Górnicy będą pracować dłużej? Zmiany zasad pracy w temperaturach

Dwanaście central związkowych oprotestowało rządowe plany wprowadzenie zmian zasad pracy górników w wysokich temperaturach. Działacze uważają, że są one niebezpieczne dla górników i zmierzają do tego, aby pracowali dłużej w niekorzystnych dla siebie warunkach.

przeczytaj

Stewardesy i pilotki na kontraktach w PLL LOT nie mają z czego żyć, jeśli zajdą w ciążę. - Ta praca to najlepsza antykoncepcja - mówią

Renata Górna, ekspertka OPZZ ds. polityki społecznej, uważa, że zatrudnianie w ramach pracy kontraktowej w PLL LOT to naganna praktyka, która nie powinna być stosowana zwłaszcza wobec kobiet. Według niej spółki skarbu państwa i administracja państwowa powinny być wzorem do naśladowania. – Państwo promuje program "Rodzina 500 plus" i wspiera politykę prorodzinną, a akceptowalne są tak oburzające i patologiczne warunki zatrudnienia w spółkach skarbu państwa i u innych pracodawców, które nie dają żadnych zabezpieczeń socjalnych – mówi Górna.

przeczytaj

Pracownicy Lotosu jednak z podwyżkami?

Związki zawodowe opowiadają się za pilnym podpisaniem porozumienia, ale stawiają jeden warunek: waloryzacja musi obejmować wszystkich pracowników zatrudnionych po październiku 2016 roku, również tych zatrudnionych na podstawie umów na czas określony oraz pracowników, którym zostały dwa lata do emerytury.

przeczytaj

Katowicka prokuratura prowadzi śledztwo ws. Praktikera

Prowadzone "w sprawie" śledztwo dotyczy m.in. naruszenia praw pracowniczych przez pracodawców, przede wszystkim w związku z niewypłaceniem wynagrodzenia i nieodprowadzaniem składek do ZUS. Katowicka prokuratura zapowiedziała też wyjaśnienie, czy w spółce mogło dojść do karalnej niegospodarności.

przeczytaj