0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt
Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Rząd ogranicza partycypację pracowniczą

1 stycznia 2017 roku weszły w życie dwie ustawy regulujące zasady zarządzania mieniem państwowym. Ograniczyły one nabyte w procesie prywatyzacji prawo pracowników do współdecydowania o sposobie zarządzania mieniem Skarbu Państwa. Ustawy te budzą zastrzeżenia OPZZ, zwłaszcza w zakresie poszanowania prawa pracowników do wyboru swoich przedstawicieli do organów statutowych spółek kapitałowych.

przeczytaj

ZNP: Dziękujemy za podpisy!

Zakończyliśmy zbiórkę podpisów pod wnioskiem o przeprowadzenie obywatelskiego referendum ws. reformy edukacji. Teraz czekamy na ostatnie przesyłki pocztowe lub kurierskie z listami i na bieżąco liczymy podpisy. Po przeliczeniu wszystkich list, które napłyną do Krajowego Sztabu Referendalnego, przedstawimy komunikat dotyczący liczby zebranych podpisów. Zamierzamy je złożyć w Sejmie po świętach, najprawdopodobniej 20 kwietnia 2017 r.

przeczytaj

Nowe szczegóły dot. reformy edukacji. Zalewska mówi, co jeszcze zmieni się w szkołach

Jak przekazała minister edukacji narodowej, każdy uczeń od 2019 roku zje w szkole posiłek, którego koszty ma w części pokrywać państwo. Nie są jednak określone dokładne warunki partycypacji państwa w finansowaniu obiadów dla dzieci. Przewidywane jest ponadto wydłużenie przerw obiadowych w szkołach do 40 minut. W większości szkół obecnie przerwa obiadowa trwa 20 minut.

przeczytaj

Radzikowski: Stabilna praca – to przesłanie OPZZ

O obchodach Święta Pracy, rządzie PiS, dumpingu socjalnym w Europie i Brexicie, zmianach w edukacji z Andrzejem Radzikowskim, wiceprzewodniczącym OPZZ, rozmawia Przemysław Prekiel.

przeczytaj

Oddalony pozew związku zawodowego Wizja przeciw outsourcingowi w TVP

Sąd Okręgowy w Warszawie oddalił cywilny pozew Związku Zawodowego Pracowników Twórczych i Technicznych Mediów Polskich WIZJA przeciw Telewizji Polskiej i firmie Leasing Team o uznanie outsourcingu za nieważny, uznając, że związek zawodowy nie miał interesu prawnego do wniesienia go w trybie cywilnym. Prawo do skarżenia całego procesu mają poszczególni członkowie Wizji, których dotknęło przeniesienie.

przeczytaj

Połączenie zakładów pracy nie może pogarszać sytuacji pracowników

Władze powiatu mają prawo połączyć należące do powiatu podmioty lecznicze bez względu na sprzeciw pracowników i dyrekcji oraz opinie pacjentów. Mają tylko obowiązek zapewnić, by pracownicy obydwu zakładów zostali poinformowani o terminie połączenia, jego przyczynach oraz prawnych, ekonomicznych i socjalnych skutkach dla pracowników, a ponadto o planowanych zmianach warunków pracy i płacy.

przeczytaj

Polacy w Irlandii chcą tam zostać. A czy z sąsiedniej wyspy dojadą nowi?

Opublikowany w ubiegłym tygodniu wynik spisu powszechnego z kwietnia 2016 roku wykazał, że w Irlandii mieszka 122,5 tys. Polaków. Oznacza to, że liczba Polaków na Zielonej Wyspie się nie zmienia, a nasi rodacy nadal stanowią największą mniejszość narodową.

przeczytaj