0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Kopalnia dla Niemców? Rząd woli ją zamknąć, niż oddać prywatnemu inwestorowi

Niemiecka firma HMS Bergbau proponuje przejęcie części zakładu Krupiński, który ma być zlikwidowany. Oferuje załodze pracę. Ale minister energii woli zamknąć kopalnię niż ją sprzedać prywatnemu inwestorowi. Z powodów politycznych czy obawy przed związkowcami?

Przeczytaj

Szpitale mają milionowe zaległości w ZUS

Pracownicy placówek medycznych, którzy nadgodziny wykonują w ramach umów z firmami zewnętrznymi, często nie mają odprowadzanych składek. Coraz więcej szpitali wpada w poważne kłopoty finansowe.

Przeczytaj

Skuteczniejsza ochrona pracowników tymczasowych. Kary dla firm wyniosą nawet 30 tys. zł

Firmy korzystające z usług pracowników tymczasowych nie unikną odpowiedzialności za nich. Za niezgodne z prawem zatrudnienie zapłacą nawet 30 tys. zł.

Przeczytaj

Bezrobocie spada. Pracownicy się cieszą, pracodawcy martwią, a gospodarka rośnie

Rekordowo niskie bezrobocie to dobra wiadomość dla gospodarki, cieszy też pracowników, którzy mogą żądać wyższych płac. Pracodawcy martwią się jednak, że będą mieć coraz większe problemy ze znalezieniem rąk do pracy, zwłaszcza do prostych zajęć.

Przeczytaj

Czy zatrudniony na umowie zlecenie dostanie świadectwo pracy?

Osobie na umowie zlecenia nie przysługuje świadectwo pracy, ale pracodawca może wydać pracownikowi zaświadczenie potwierdzające zatrudnienie.

Przeczytaj

Emerytury na cienkim lodzie

ZUS gwarantuje nam wyższe świadczenia niż OFE. Tyle, że ta przewaga zależy od możliwości budżetu państwa, które w przyszłości dramatycznie się skurczą.

Przeczytaj

Wiek emerytalny w Niemczech. Bundesbank za podniesieniem do 69 lat, rząd przeciwny

Niemiecki bank cetralny Bundesbank opowiedział się w poniedziałek za podniesieniem wieku emerytalnego do 69 lat. Reforma miałaby być wprowadzana stopniowo do 2060 r. Rząd odrzucił sugestię bankowców.

Przeczytaj

Wyniki kontroli PIP dotyczące zakazu handlu 15 sierpnia dopiero za miesiąc

Wyniki kontroli przestrzegania zakazu pracy w święto, przeprowadzonej 15 sierpnia, Państwowa Inspekcja Pracy przedstawi najwcześniej za miesiąc - poinformowała w poniedziałek rzeczniczka PIP Danuta Rutkowska.

Przeczytaj

Miliardy na nowe miejsca pracy, czyli Program Operacyjny „Wiedza Edukacja Rozwój”

Aktywizacja zawodowa, wzmocnienie strategii rozwoju czy wdrożenie innowacji społecznych to główne obszary działań, na które przedsiębiorcy mogą pozyskać fundusze z unijnego programu „Wiedza Edukacja Rozwój” (PO WER). FirmPrzey nastawione nie tylko na zysk, ale przede wszystkim na poprawę know-how mają do dyspozycji między innymi dofinansowanie szkoleń oraz kursów dla pracodawców i pracowników.

Przeczytaj