0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Ministrowie w siedzibie ZZG w Polsce

Minister energii Krzysztof Tchórzewski i wiceminister Grzegorz Tobiszowski spotkali się z kilkudziesięcioma górniczymi liderami związkowymi reprezentującymi wszystkie środowiska ZZG w Polsce z całego kraju. Nie zabrakło trudnych pytań dotyczących choćby ustawy rekompensacie dającej 10 tys. zł za zrzeczenie się prawa do dalszego deputatu, pominięciu w niej kilkunastu tysięcznej rzeczy emerytów oraz szczegółowych kwestii dotyczących choćby wdów po zmarłym pracowniku.

przeczytaj

Trwają pracę nad wspólnym stanowiskiem związków zawodowych ws. polityki klimatycznej UE

„Solidarność”, OPZZ oraz Forum Związków zawodowych rozmawiają nad wspólnym stanowiskiem w sprawie polityki klimatycznej Unii Europejskiej – poinformował Kazimierz Grajcarek, przewodniczący Sekretariatu Górnictwa i Energetyki NSZZ „Solidarność”. Jak podkreśla związkowiec, polityka klimatyczna UE osłabia gospodarczo całą wspólnotę, w szczególności Polskę, która ma przemysł oparty na węglu. Najprawdopodobniej wspólne stanowisko będzie gotowe na początku grudnia.

przeczytaj

Agata Kornhauser-Duda spotkała się ze Sławomirem Broniarzem, Prezesem ZNP

Rozmowa w całości dotyczyła zagadnień związanych z systemem edukacji w Polsce. Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego przekazał Małżonce Prezydenta RP swoje uwagi na temat ustawy z dnia 27 października 2017 r. o finansowaniu zadań oświatowych.

przeczytaj

Broniarz po spotkaniu z Agatą Kornhauser-Dudą: Widzę dużą empatię wobec naszego środowiska

- Nie pojechałem do pani prezydentowej cokolwiek załatwiać. Pojechałem po to, żeby powiedzieć jej o naszych obawach i zagrożeniach, jakie wynikają z projektowanych rozwiązań. Ale przede wszystkim rozmawialiśmy o edukacji jak nauczycielka z nauczycielem – komentuje szef ZNP. Jak dodaje, poza kwestią oceny pracy nauczycieli, podczas trwającego 50 minut spotkania udało się im poruszyć również wątki dotyczące finansowania edukacji, jakości kształcenia nauczycieli, ich pozycji zawodowej, prestiżu zawodu, potrzebie zmian czy konsekwencji reformy edukacji.

przeczytaj

ZG Lubin płaci – ale coraz mniej

Już dzisiaj wiadomo, że drastycznie obniżone wynagrodzenia górników z ZG Lubin w IV kwartale 2017 r. negatywnie wpłyną na wysokość czternastek, które będą wypłacane w styczniu przyszłego roku. (…) W taki oto sposób realizuje się scenariusz, przed którym wielokrotnie ostrzegał przewodniczący ZZPPM Ryszard Zbrzyzny. Domagał się zaprzestania planowania produkcji w oparciu o nadgodziny i żądał takiego wzrostu stawek zasadniczych, który zrekompensuje górnikom zapłatę za ponadnormatywną pracę. Zwracał też uwagę na patologiczne zachwianie proporcji wielu składników płac.

przeczytaj

Posłowie PiS nie chcą odmrozić wysokości odpisu na zakładowy fundusz świadczeń socjalnych

Na posiedzeniu Komisji Finansów Publicznych przedstawiliśmy przedstawicielom rządu i posłom stanowisko OPZZ w sprawie poszczególnych zapisów projektu ustawy okołobudżetowej ze szczególnym naciskiem na postulat odmrożenia wysokości odpisu na zakładowy fundusz świadczeń socjalnych dla wszystkich grup zawodowych i sprzeciw wobec regulacji dotyczących Funduszu Pracy ale także Krajowego Funduszu Szkoleniowego.

przeczytaj

Zakaz handlu w niedzielę. Tak to będzie wyglądało

W nocy ze środy na czwartek w Sejmie odbyło się drugie czytanie projektu ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele. Wprowadzone przez PiS poprawki stopniowo wprowadzą zakaz handlu w niedzielę. Po raz pierwszy zakupów w niedzielę nie zrobimy 1 marca 2018 r.

przeczytaj

ZUS: Zmiany wysokości składek ZUS z powodu wzrostu wynagrodzeń

Od 1 stycznia 2018 r. wzrasta kwota minimalnego wynagrodzenia za pracę dla pracowników zatrudnionych w pełnym, miesięcznym wymiarze czasu pracy. Zwiększy się też prognozowane przeciętne wynagrodzenie miesięczne. Wraz ze wzrostem poziomu tych wynagrodzeń określonej grupie ubezpieczonych podwyższone zostaną limity dotyczące podstaw wymiaru składek.

przeczytaj

Przez brak informacji zaniżone mogą być tysiące emerytur

Eksperci i związkowcy nie mają wątpliwości, że osoby, które w przeszłości miały problemy z udowodnieniem wysokości zarobków, powinny niezwłocznie zgłosić się do zakładu. – W pierwszej kolejności należy sprawdzić swoją decyzję o przyznaniu świadczenia. Jeśli w pierwszym dokumencie są okresy zerowe, a później ZUS nie przeliczał świadczenia, opierając się na nowych przepisach, to istnieje duże ryzyko, że jego wysokość może być zaniżona – wyjaśnia Wiesława Taranowska, wiceprzewodnicząca OPZZ.

przeczytaj