0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt
Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Straszna śmierć na budowie. Robotnik spadł z V piętra

Dramat rozegrał się we wtorek (17 stycznia) około godziny 8.45. Grupa robotników pracowała na budowie na wysokości ostatniego piętra budynku. Byli na rusztowaniach na balkonach, nagle jeden z nich spadł na chodnik. Na miejsce natychmiast wezwano pogotowie. Mimo błyskawicznej akcji ratowników na pomoc było już za późno.

przeczytaj

Spotkanie grupy roboczej ws. pytania referendalnego

17 stycznia br. odbyło się kolejne spotkanie grupy roboczej organizacji popierających inicjatywę ZNP przeprowadzenia referendum ws. reformy edukacji. Tematem spotkania było pytanie referendalne.

przeczytaj

Umowy o dzieło na celowniku rządu. Walka o dobro pracownika czy szukanie wpływów do budżetu?

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej robi przymiarki do oskładkowania umów o dzieło. W ten sposób chce walczyć z nieuczciwymi pracodawcami. Przy okazji załatwi pieniądze na łatanie dziury w budżecie. Wiesława Tarnowska, wiceprzewodnicząca Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych (OPZZ) mówi, że dochodzi do absurdalnych sytuacji, kiedy pracownicy na umowie o dzieło myją słoiki lub nakładają do środka np. wiśnie. ‒ Same kontrole nie rozwiążą problemu, dlatego należy, ozusować wszystkie formy zatrudnienia ‒ mówi wiceprzewodnicząca OPZZ.

przeczytaj

Od 2017 roku mniejsze firmy bez regulaminów płacowych. Ale uchylają je związki

Od 1 stycznia 2017 r. przedsiębiorcy zatrudniający od 20 do 49 pracowników nie muszą już tworzyć regulaminów pracy i wynagradzania. – To zmiana ewidentnie pogarszająca sytuację pracowników. Ograniczy też dialog społeczny na szczeblu firm, który miał być priorytetem dla rządu, pracodawców i związków zawodowych. Na dodatek nowe przepisy wprowadzono szybko i w praktyce bez przeprowadzenia konsultacji w Radzie Dialogu Społecznego – podsumowuje Paweł Śmigielski, dyrektor wydziału prawno-interwencyjnego OPZZ.

przeczytaj

Masz etat, ale oddawaj kasę. Krótka i pouczająca historia z życia pracownicy oddziału TVP

Przez 9 lat pracowała w TVP na umowie o dzieło - teraz musi zapłacić byłemu pracodawcy 68 tys. zł. Sąd uznał, że z powodu uiszczenia przez TVP zaległych składek ZUS Ewa się wzbogaciła. To samo może spotkać każdego pracownika, który wywalczy w sądzie o tzw. uznanie etatu.

przeczytaj

Górnictwo: zmiany w radzie nadzorczej KHW

Na wtorkowym (17 stycznia) posiedzeniu ukonstytuowała się rada nadzorcza Katowickiego Holdingu Węglowego. Nowym przewodniczącym rady została Anna Margis - dyrektor departamentu górnictwa Ministerstwa Energii.

przeczytaj

Były poseł PiS został prezesem Energi

Prezes Energi Dariusz Kaśków i dwaj wiceprezesi Mariusz Rędaszka i Przemysław Piesiewicz zostali odwołani we wtorek przez radę nadzorczą. Tymczasowym prezesem został Jacek Kościelniak, były poseł PiS ze Śląska i b. sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, gdy funkcję tę pełnił Jarosław Kaczyński.

przeczytaj