0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt
Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Krystyna Starczewska: powrót do PRL-owskiego systemu oświaty uważam za szkodliwy

Badania wskazują, że średni poziom agresji w szkołach podstawowych i gimnazjach jest porównywalny, przy czym największy problem z agresją uczniów mają obecnie nauczyciele klas szóstych. Poziom przemocy w gimnazjach stale się zimniejsza, powrót do starego, dwustopniowego systemu szkolnego znowu ją nasili - mówi Krystyna Starczewska, prezes Krajowego Forum Oświaty Niepublicznej, w wywiadzie udzielonym Krytyce Politycznej.

Przeczytaj

Polityka oświatowa 2016/2017: Szkoła ma wychowywać. Dyrektorów dopilnują nowi kuratorzy

Kształtowanie postaw i wychowanie do wartości – to jeden z głównych kierunków polityki oświatowej państwa na przyszły rok.

Przeczytaj

Większe szanse na leczenie chorób rzadkich. Zobacz, jak jeszcze zmieni się ustawa refundacyjna

Budżet szybciej sfinansuje leki na choroby rzadkie. Będą też preferencje dla koncernów inwestujących w Polsce. W połowie sierpnia do konsultacji zewnętrznych trafi projekt dużej nowelizacji ustawy refundacyjnej. Oto główne propozycje zmian, które w nim się znajdą.

Przeczyutaj

Włochy, Węgry: Przepisy ws. pracowników delegowanych budzą niepokój polskich przewoźników

• Węgry i Włochy to kolejne kraje, po m.in. Francji i Niemczech, które wprowadzają nowe przepisy ws. pracowników delegowanych.
• Polska branża transportowa obawia się utraty swojej konkurencyjności, gdyby okazało się, że nowe przepisy dotyczą również przewozów międzynarodowych.
• Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce w liście do wiceministra infrastruktury Jerzego Szmita zaapelowało, by polski rząd zdecydowanie zaprotestował, gdyby tak miało się stać.
• Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa czeka na wyjaśnienia Węgrów i Włochów w tej sprawie

Przeczytaj

Rolnictwo w Polsce. Uwaga na dzieci przy pracach w gospodarstwach rolnych

Dzieci na wsi wciąż padają ofiarą tragicznych wypadków. Przyczyny od lat pozostają te same - brak opieki starszych, angażowanie dzieci do prac, których nie powinny wykonywać, nieuwaga rodziców, często beztroska - mówi Danuta Rutkowska, rzeczniczka Państwowej Inspekcji Pracy.

Przeczytaj

W lipcu wzrosła liczba upadłości firm w Polsce

W lipcu opublikowano informacje o upadłości 73 polskich przedsiębiorstw (wobec 69 w lipcu ub.r.). Od początku roku opublikowano informacje o 435 upadłościach wobec 465 w tym samym okresie ub. roku.

Przeczytaj

Ekonomiści boją się imigrantów. Polityka otwartych granic pomoże, czy zaszkodzi gospodarce?

Naukowcy cierpią na rozdwojenie jaźni. Chociaż teoria podpowiada im, że polityka otwartych granic jest dla rozwoju czymś pożądanym, ze świecą szukać wśród nich jej zwolenników.

Przeczytaj