0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Nie zgadzamy się na przeniesienie siedziby!

Zakładowe organizacje związkowe działające w Polskiej Spółce Gazownictwa, po powzięciu informacji o możliwym przeniesieniu siedziby PSG do Tarnowa, wyrażają sprzeciw dla planowanych działań w tym zakresie.Plan przeniesienia siedziby spółki pojawił się już w ubiegłym roku. Wszystkie organizacje związkowych przedstawiły wówczas negatywne stanowisko w tej sprawie. W piśmie z 3 lipca tego roku podtrzymują je w całej rozciągłości.

przeczytaj

Koleje Mazowieckie – kolejna tura negocjacji płacowych

W Spółce “Koleje Mazowieckie - KM” sp. z o.o. odbyła się kolejna tura negocjacji płacowych.Podczas rozmów Pracodawca podkreślił, że na spotkaniu z Marszałkiem Województwa Mazowieckiego, Zarząd Spółki zaproponował stronie społecznej podwyżkę wynagrodzeń w wysokości 400 zł brutto, co jest wzrostem wynagrodzenia o średnio 222 zł do uposażenia zasadniczego.

przeczytaj

Ryanair – problem pracowników powraca

Po zeszłorocznych problemach irlandzkiego przewoźnika temat poprawy warunków pracy personelu pokładowego jest nadal aktualny. Przypomnijmy, jesienią zeszłego roku niezadowoleni z warunków pracy piloci masowo rezygnowali i przechodzili do konkurencyjnego przewoźnika.

przeczytaj

Opinie i analizy

Bez związków zawodowych byłoby gorzej

ZZ Górników w Polsce troszczy się o swoje przyszłe szeregi. W lutym 2017r. powołał do życia Grupę Młodych, która jest zalążkiem przyszłych liderów i działaczy, którzy będą aktywnie uczestniczyć w życiu związku czy nawet kreować jego działania. Zmiana pokoleniowa w kopalniach sprawia, że większość zatrudnionych to młodzi pracownicy, którzy inaczej patrzą na swoją pracę i aktywność związkową, niż starsi, którzy zbliżają się już do wieku emerytalnego. „Górnik” rozmawia z młodymi liderami związkowymi ZZG w Polsce, którzy zamiast totalnej krytyki wszystkiego mają pomysły na lepsze funkcjonowanie związków zawodowych.

przeczytaj

W mediach

Większość kasjerów zadowolonych z zakazu handlu

– Z badania wynika, że w małych i średnich miastach zwiększył się odsetek kasjerów popierających zakaz handlu – z 63% do 73%. Zmniejszył się także procent osób bez wyrobionego zdania – z 21% do 10%. Większość respondentów przekonała się do wolnych niedziel. Nieznacznie też wzrósł udział przeciwników wprowadzonej zmiany z 16% do 17%. Należy jednak dodać, że ci sami ankietowani bardziej ceniliby sobie rozwiązanie proponowane przez OPZZ, czyli podwyższenie o 2,5 razy stawki godzinowej za pracę w niedziele.

przeczytaj