0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Przegląd informacji związkowych, prawnych i gospodarczych

14. 03. 2017

D z i s i a j:

Kraków: posiedzenie Rady OPZZ województwa małopolskiego

ZNP: Akcja zbierania podpisów w Warszawie

13 marca rozpoczęła się w Warszawie akcja zbierania podpisów pod wnioskiem o przeprowadzenie ogólnopolskiego referendum szkolnego pod hasłem „Tydzień na Patelni". Przez siedem dni - od 13 do 20 marca 2017 r. - zbieramy podpisy na tzw. Patelni przed wejściem do metra Centrum w godzinach 17.00 - 19.00.

przeczytaj

Załoga w "Portach Lotniczych" za strajkiem; dyrekcja przeciw podwyżkom dla wszystkich

Ponad połowa załogi wzięła udział w referendum strajkowym w Przedsiębiorstwie Państwowym "Porty Lotnicze" (PPL) , z czego 93 proc. opowiedziało się za strajkiem. Dyrektor PPL zapowiada, że na pewno nie spełni żądań związkowców, żeby wszystkim pracownikom dać podwyżki.

przeczytaj

Pracownicy likwidowanej kopalni Makoszowy otrzymają odprawy

Najdalej do połowy roku Spółka Restrukturyzacji Kopalń (SRK) wypłaci odprawy górnikom z likwidowanej kopalni Makoszowy w Zabrzu - zapewniają przedstawiciele SRK. Spółka przyznaje, że odprawy należą się górnikom, choć znaleźli pracę w innych kopalniach.

przeczytaj

W PKN Orlen będą obligatoryjne nagrody i podwyżki uznaniowe

Nagrody obligatoryjne w łącznej kwocie 4600 zł oraz podwyżki uznaniowe w sumie do 1600 zł średnio na pracownika, przewiduje wydane w piątek w PKN Orlen zarządzenie w sprawie tegorocznego wzrostu płac. W zarządzeniu nie ma podwyżek obligatoryjnych. Wydane, zgodnie z uchwałą zarządu PKN Orlen, zarządzenie jest wynikiem braku porozumienia ze związkami zawodowymi płockiego koncernu.

przeczytaj

Poczta Polska szykuje premie dla pracowników

Wypłaty premii będą możliwe od maja lub czerwca tego roku. Każdy z pracowników może dostać na rękę co najmniej 200 złotych. Wyższe podwyżki są uzależnione między innymi od poprawy jakości pracy. Podwyżki pochłoną około 14 milionów złotych miesięcznie. Na dodatkowe pieniądze mogą liczyć na przykład listonosze czy pracownicy punktów pocztowych.

przeczytaj

Ozusowanie umów o dzieło nie rozwiąże problemu emerytur, a może doprowadzić do rozrostu szarej strefy?

– Nie wiem, jaką formę wymyśli minister, ale trzeba coś z tym fantem zrobić. Ponieważ uciekanie się do umowy o dzieło przez przedsiębiorców jest po prostu karygodne. Jeśli czytam raporty, że wzrosła liczba umów o dzieło i np. w przemyśle pestkowanie śliwek jest dziełem, wrzucanie ich do słoika jest dziełem, także zakręcenie słoika jest dziełem, jak również kopanie rowów jest dziełem, to to się mija z celem, żeby taka forma zatrudnienia w ogóle istniała – komentuje wiceprzewodnicząca Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych Wiesława Taranowska.

przeczytaj

Negocjacje w toku

Andrzej Radzikowski: - OPZZ od dawna proponował zmiany w prawie pracy poprawiające i stabilizujące pozycję pracowników. W ostatnich kilkunastu miesiącach udało się wynegocjować część postulowanych przez nas regulacji prawnych. Co ważne, w większości przypadków osiągnięto trójstronny kompromis.

przeczytaj