0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Opinia OPZZ do nowelizacji ,,ustawy refundacyjnej”

OPZZ przekazało do Ministerstwa Zdrowia opinię do kolejnej nowelizacji ustawy o refundacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych oraz niektórych innych ustaw.

Przeczytaj

MRPiPS: Nie będzie wcześniejszej emerytury dla osób pracujących w warunkach szkodliwych

W związku z toczącą się dyskusją o konieczności reformy emerytalnej Federacja Hutniczych Związków Zawodowych w Polsce, wystosowała list do Pani Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbiety Rafalskiej, inicjujący podjęcie działań mających na celu uwzględnienie szczególnych uregulowań dla pracowników branży hutniczej, zatrudnionych w warunkach szkodliwych i o szczególnym charakterze w nowym projekcie ustawy emerytalnej.

Przeczytaj

Minister Morawiecki wskazuje 5 pułapek, które niszczą rozwój Polski. My tłumaczymy, na czym polegają

Sprawa wydaje się poważna. W najważniejszym dokumencie PiS dot. gospodarki, Ministerstwo Rozwoju przestrzega przed 5 pułapkami rozwoju, w których znalazła się obecnie Polska. Co to są za pułapki i na czym polegają? Tłumaczymy.

Przeczytaj

Zamknąć kopalnie, znaleźć wymówki

Kopalnie jednak do likwidacji. Ministerstwo Energii przyjrzało się kopalniom i wytypowało te, które są "trwale nierentowne". Sześć z nich czeka likwidacja, bez której nie będzie możliwe uratowanie branży. Jak pisze "Dziennik Gazeta Prawna" teraz władze szukają sposobu na przekazanie tej niepopularnej decyzji.

Przeczytaj

Przejęcie Kopexu przez TDJ zagrożone?

Grupa TDJ, przy aktywnej współpracy banków i firm doradczych, opracowała propozycję restrukturyzacji zadłużenia Grupy Kopex. Jeden z banków odrzucił jednak możliwość zawarcia porozumienia, podczas gdy wymogiem niezbędnym jest akceptacja warunków restrukturyzacji długu Kopeksu przez wszystkie banki.

Przeczytaj

Chodźcie z nami, czyli lekarze namawiają dyrektorów szpitali do protestu

Krzysztof Bukiel, przewodniczący Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy napisał list otwarty do szpitalnych pracodawców, w którym namawia ich do udziału we wrześniowej manifestacji. Szans na to praktycznie nie ma, ale pracodawcy i personel medyczny w jednym są zgodni - wzrosnąć muszą nakłady na ochronę zdrowia. Reformę zapowiedział już minister zdrowia Konstanty Radziwiłł.

Przeczytaj

Pierwsza ofiara spowolnienia? Skanska zwolni ponad tysiąc osób

– Decyzja o zmniejszeniu zatrudnienia wynika z potrzeby dopasowania firmy do otoczenia rynkowego – informuje w specjalnym oświadczeniu Piotr Janiszewski, prezes Skanska. – Od kilku miesięcy obserwujemy zmniejszenie liczby przetargów publicznych oraz generalnie gorszą koniunkturę budowlaną. Naszym priorytetem są dobre, rentowne i stabilne projekty oraz podniesienie efektywności spółki. Podjęliśmy decyzję o optymalizacji, która łączy się ze zwolnieniem do 1150 pracowników w skali kraju – dodaje.

Przeczytaj