0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Wybory w Radach Branż OPZZ

Trwa kampania wyborcza przed IX Kongresem OPZZ. W ostatnich dniach, z warszawskiej siedzibie konfederacji obradowały Rady Branż OPZZ – „Budownictwo i Przemysł Drzewny” i „Transport”.W posiedzeniach uczestniczyli przedstawiciele kierownictwa OPZZ – Jan Guz, Wiesława Taranowska i Andrzej Radzikowski, którzy informowali zabranych o stanie przygotowań do Kongresu oraz bieżących pracach Centrali.

przeczytaj

ZNP w Grójcu pyta premiera o nauczycieli

Przedstawiciele Oddziału ZNP w Grójcu uczestniczyli 14 kwietnia 2018 roku w pierwszym spotkaniu premiera Mateusza Morawieckiego z mieszkańcami Grójca (woj. mazowieckie), które odbyło się w auli Liceum Ogólnokształcącego.Przed spotkaniem organizatorzy zbierali pytania przedstawicieli środowiska oświatowego do szefa rządu.

przeczytaj

Opinie i analizy

Chłopiec do bicia

Małgorzata Krajewska, ZZ „Powszechne Ubezpieczenie”: - W ostatnim czasie nietrudno zauważyć, że część społeczeństwa korzysta z „prężnego rozwoju gospodarki”, o czym często przypomina Pan Premier Mateusz Morawiecki w wielu swoich wystąpieniach. Są to grupy pracownicze, zawodowe i społeczne mające to szczęście, siłę przebicia, stosujące argumenty siły, głodówki bądź realizujące zadania, które są oczkiem w głowie rządzących.

przeczytaj

W mediach

Będzie strajk ostrzegawczy w PGG

W poniedziałek (16 kwietnia) w Polskiej Grupie Górniczej (PGG) powołano sztab protestacyjno-strajkowy. 24 kwietnia w kopalniach mają się odbyć masówki informacyjne, a 25 kwietnia dwugodzinny strajk ostrzegawczy. Przypomnijmy: w piątek, 13 kwietnia, odbyła się druga tura mediacji w sprawie sporu zbiorowego na tle płacowym w Polskiej Grupie Górniczej. Nie zdołano dojść do kompromisu.

przeczytaj

Częściowa zmiana prawa pracy. Co zmieni się w czasie pracy?

Nowego kodeksu nie będzie, ale rząd przygotuje projekty nowelizacji oparte na dorobku komisji kodyfikacyjnej. Zmodyfikowane mogą być m.in. przepisy o czasie pracy. Strona rządowa nie ukrywała, że dotychczasowy brak akceptacji projektów przez partnerów społecznych był dla niej zaskoczeniem. Przeciwko przyjęciu tych propozycji głosowali członkowie komisji reprezentujący NSZZ „Solidarność, OPZZ oraz Pracodawców RP (później swój sprzeciw wobec uchwalaniu projektów przedstawiło też Forum Związków Zawodowych).

przeczytaj