0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

D z i s i a j:

- Dzień Listonosza;

- Dzień Łącznościowca;

- Warszawa: posiedzenie Zarządu Głównego ZNP

Reforma edukacji. Opinia ZNP

Związek przekazał minister edukacji Annie Zalewskiej opinię do projektu ustawy Prawo oświatowe. W części pierwszej opinii, ZNP przedstawia stanowisko ogólne, czyli postulat NATYCHMIASTOWEGO WYCOFANIA PROJEKTU USTAWY i rozpoczęcia szerokiej debaty dotyczącej rzeczywistych problemów edukacji.

przeczytaj

OPZZ o prawach człowieka w biznesie

Handel ludźmi jako poważne przestępstwo naruszające podstawowe prawa człowieka staje się we współczesnym świecie coraz większym problemem. Dyskutowano o tym na seminarium pt. „Zaangażowanie biznesu w przeciwdziałanie handlowi ludzi do pracy przymusowej".

przeczytaj

Obniżenie wieku emerytalnego niemal przesądzone

Rzeczniczka Klubu PiS i przewodnicząca sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny Beata Mazurek zapowiada, że Sejm w ciągu dwóch tygodni przegłosuje prezydencki projekt, który zakłada obniżenie wieku emerytalnego do 60 lat dla kobiet i 65 dla mężczyzn. Obecnie trwają prace nad dokumentem w dedykowanej podkomisji nadzwyczajnej. Mazurek poinformowała, że podczas najbliższego posiedzenia Sejmu, które rozpocznie się w środę, komisja polityki społecznej i rodziny będzie zajmowała się tym, co wypracowała podkomisja.

przeczytaj

Samozatrudnieni bez emerytalnej taryfy ulgowej. Wcześniejsze świadczenie nie dla nich

Związki zawodowe są oburzone, że ministerstwo nie chce zauważyć zmian na rynku pracy. – Pracodawcy zmuszali pracowników do zakładania firm. Umowy o pracę zastępowano zleceniami czy wręcz umowami o dzieło. Zwalniani z pracy pracownicy – także ci wykonujący prace w szczególnych warunkach lub w szczególnym charakterze – musieli przyjmować niekorzystne dla siebie warunki. Godzili się na to, bo zwyczajnie nie mieli innego wyjścia – tłumaczy Wiesława Taranowska, wiceprzewodnicząca OPZZ.

przeczytaj

Zespół ds. prawa pracy RDS proponuje 21 dni na odwołanie od zwolnienia z pracy

Andrzej Radzikowski z OPZZ zwrócił uwagę, że zespół RDS proponuje, aby wydłużyć czas na składanie odwołania od wypowiedzenia z siedmiu do 21 dni. - Złożenie takiego odwołania może się wiązać z pewnymi kosztami. Nie każdy pracownik ma pieniądze, aby wynająć profesjonalnego adwokata. Musi mieć czas, jak jest członkiem związku, do skorzystania z bezpłatnych porad - mówi.

przeczytaj

Biedna Polska. Ponad 16 mln Polaków żyje w niedostatku

Dane dotyczące zasięgu biedy w Polsce – zbierane i analizowane od lat przez GUS i Instytut Pracy i Spraw Socjalnych – nie pozostawiają złudzeń. Nie żyjemy w zamożnym kraju. Zasięg biedy i niedostatku, liczonych wg różnych, ale i precyzyjnie zdefiniowanych kryteriów, jest tak duży, że jest jednym z najważniejszych elementów wpływających na nasze życie społeczno-polityczne.

przeczytaj

Kaczyński ugiął się przed wkurzonym Polakiem? "Próbuje z opóźnieniem zejść z linii strzału"

W najnowszym wydaniu tygodnika "Wprost" opublikowano Listę 40 najbardziej wpływowych Polaków. Na pierwszych dwóch miejscach znaleźli się: Jarosław Kaczyński oraz "wkurzony Polak". O fenomenie prezesa PiS oraz sile społeczeństwa portal Wprost.pl rozmawiał z prof. dr hab. Rafałem Chwedorukiem z Instytutu Nauk Politycznych UW.

przeczytaj