0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

D z i s i a j:

Posiedzenie Zarządu Głównego ZNP

Wrzesień z Radami Branż OPZZ

Wrzesień minął pod znakiem spotkań Rad Branż OPZZ przed najbliższym posiedzeniem Rady OPZZ, 28 września br. Związkowcy dyskutowali między innymi o nowej kampanii programowej konfederacji.

przeczytaj

Pierwsze posiedzenie Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Pracy

23 września odbyło się pierwsze posiedzenie Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Pracy. Komisja wybrała przewodniczących zespołów: zespół do spraw opracowania projektu ustawy Kodeks pracy - profesora Arkadiusza Sobczyka, zespół do spraw opracowania projektu ustawy – Zbiorowy Kodeks Pracy - profesora Jakuba Stelina.

przeczytaj

Posiedzenie Doraźnego Zespołu ds. zamówień publicznych RDS

W Centrum Partnerstwa Społecznego „Dialog" odbyło się posiedzenie Doraźnego Zespołu ds. zamówień publicznych Rady Dialogu Społecznego. Partnerzy społeczni Zespołu zapoznali się z doświadczeniami Ministerstwa Cyfryzacji w obszarze systemu zamówień publicznych.

przeczytaj

ZUS: Emerytury: Świadczenie za pomostówkę wyłącznie dla osób wtajemniczonych

Od 100 do 300 zł miesięcznie mogą być wyższe emerytury osób, których w 2009 r. pozbawiono prawa do pomostówek. Wystarczy, że złożą wnioski o rekompensatę. Niestety niewielu zainteresowanych o tym wie. - Ludzie nie wiedzą, że mają prawo do otrzymania rekompensaty za zabranie im prawa do wcześniejszej emerytury. I dlatego jest tak mało wniosków. Najgorsze jest jednak to, że ubezpieczeni w brutalny sposób na własnej skórze sprawdzają, że nieznajomość prawa szkodzi - zauważa Wiesława Taranowska, wiceprzewodnicząca OPZZ, członek Rady Nadzorczej ZUS.

przeczytaj

O problemie kopalni Makoszowy podyskutują szczebel wyżej

Ponad dwie i pół godziny trwały w poniedziałek, 26 września, obrady Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego w Katowicach dotyczące przyszłości kopalni Makoszowy, która znajduje się w strukturach Spółki Restrukturyzacji Kopalń. W efekcie obrad postanowiono wystosować wniosek szczebel wyżej - do Rady Dialogu Społecznego, żeby ta zajęła się problemem kopalni Makoszowy.

przeczytaj

Reforma oświaty: Nauczycielom dorabiać nie wolno

Związek Nauczycielstwa Polskiego szacuje, że na skutek likwidacji gimnazjów pracę może stracić co najmniej 37 tys. nauczycieli. I choć minister oświaty Anna Zalewska twierdzi, że informacje te są nieprawdziwe, to nie bagatelizuje obaw związkowców. W przepisach wprowadzających nową ustawę – Prawo oświatowe przewidziała rozwiązania, które mają złagodzić skutki ewentualnych zwolnień.

przeczytaj

Reformy w Grecji. Ateny nie wykluczają prywatyzacji wodociągów i metra

Grecki parlament ma we wtorek przyjąć kolejne reformy oszczędnościowe. Likwiduje między innymi ulgi podatkowe dla osób, które dopiero zaczynają działać w swoim zawodzie, jak lekarze, prawnicy czy farmaceuci. Najważniejsza reforma dotyczy jednak prywatyzacji. Do greckiego funduszu prywatyzacyjnego przechodzą bowiem kolejne państwowe przedsiębiorstwa - w tym wodociągi, zakłady energetyczne i ateńskie metro. Greckie związki zawodowe sektora państwowego sprzeciwiają się tej decyzji, nawołują Greków do masowego uczestnictwa w demonstracji pod parlamentem.

przeczytaj

Strajk lekarzy we Francji

We Francji rozpoczął się strajk lekarzy. Żądają oni krótszego czasu pracy, poprawy warunków oraz podwyżek. Strajk zorganizowały dwa związki zawodowe lekarzy. To największy taki protest w ciągu ostatnich pięciu lat. Strajk trwał cały poniedziałek (26.09.), a następnie każdego wieczora w tygodniu. Strajkuje 80 procent anestezjologów oraz około 40 procent lekarzy innych specjalności. Wszystkie zaplanowane wcześniej operacje zostały przełożone.

przeczytaj

Spotkanie Młodych Metalowców

Podczas kilkugodzinnego spotkania mówiono między innymi o działaniach podejmowanych przez młodzieżowe struktury OPZZ i programie konfederacji.

przeczytaj