0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Zapamiętajcie najlepsze chwile ze mną

Wiesława Taranowska: - Koleżanki i Koledzy. Myślę o Was z sympatią i trochę z żalem. Niektórych będę widziała okazjonalnie, innych może częściej. Ale już nigdy nie w takiej roli – wiceprzewodniczącej OPZZ, jaką pełniłam przez ostatnie 18 lat. Można powiedzieć, że osiągnęłam dojrzałość i dorosłam w OPZZ.

przeczytaj

Dziękujemy Wiesiu

Kierownictwo OPZZ i współpracownicy: - Wiesiu, dziękujemy za cudowne, wspólne lata. To co zrobiłaś dla ludzi pracy, zapewni Ci miejsce w historii ruchu związkowego. To co zrobiłaś dla nas, zapewnia Ci miejsce w naszych sercach!

przeczytaj

Pikieta Portu Gdańskiego

Organizacje związkowe WZZ Pracowników Gospodarki Morskiej i NSZZ Solidarność z Portu Gdańskiego Eksploatacja S.A. przeprowadziły w dniu 29 czerwca pikietę protestacyjną przed siedzibą Zarządu Portu Gdańsk. Przybyło około 200 portowców dokerów i dźwigowych.

przeczytaj

Opinie i analizy

Ważne sprawy - przegląd tygodnia (25 - 29.06)

Rząd wciąż upiera się przy podniesieniu miesięcznej płacy minimalnej na przyszły rok o zaledwie 120 zł.Jeżeli Rada Ministrów przeforsuje tę propozycję, po raz pierwszy od lat znacząco spadnie proporcja płacy minimalnej do średniego wynagrodzenia.

przeczytaj

W mediach

„Patriotyzm to uczynienie z LOT-u linii lotniczej, do której Polacy już nigdy nie będą musieli dopłacać”

… powiedział Rafał Milczarski, prezes Polskich Linii Lotniczych LOT, na gali narodowego przewoźnika z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.Przed rozpoczęciem gali związki zawodowe działające w PLL LOT zorganizowały pikietę. Członkowie Związku Zawodowego Personelu Pokładowego i Lotniczego, ZZ Pilotów Komunikacyjnych i mazowieckich struktur OPZZ zarzucali Milczarskiemu bezpodstawne zwolnienie Moniki Żelazik, przewodniczącej ZZ Personelu Pokładowego i Lotniczego i współorganizatorki referendum strajkowego. Pikietowali w sprawie trzech postulatów: odwołania prezesa Rafała Milczarskiego, przywrócenia do pracy Moniki Żelazik, rezygnacji z tzw. umów śmieciowych w PLL LOT.

przeczytaj