0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Stres w pracy – zbiorowe wyzwanie

W dniach 24 - 25 maja 2016r. w Brukseli dokonano podsumowania projektu realizowanego przez Federację Związków Zawodowych Metalowcy pn. ,,More dialogue + less stress = improved quality of work" - ,,Więcej dialogu + mniej stresu = lepsza jakość pracy".

przeczytaj

Zadania i odpowiedzialność komisji rewizyjnych. Szkolenie we Wrocławiu

W dniach 22-24 maja 2016 r. we wrocławskim Domu Nauczyciela ZNP spotkali się członkowie Komisji Rewizyjnej OPZZ oraz przewodniczący Wojewódzkich Komisji Rewizyjnych OPZZ.

przeczytaj

Obniżenie wieku emerytalnego: Nawet 90 proc. uprawnionych skorzysta nie zastanawiając się nad konsekwencjami

Tylko desperaci przejdą na emeryturę w obniżonym wieku – uważają związkowcy. Związkowcy nie mają wątpliwości, że osoby zbliżające się do wieku emerytalnego, mając wybór pracę lub zakończeniem aktywności zawodowej, wybiorą zatrudnienie. – Dopiero osoby zwolnione przez pracodawcę będą składać wnioski do ZUS o emeryturę – przekonuje Wiesława Taranowska, wiceprzewodnicząca OPZZ.

przeczytaj

Nowa płaca minimalna: 1920 zł. Wynagrodzenie wyższe w przyszłym roku o 70 zł

To oznacza wzrost o 3,7 proc. w porównaniu z rokiem bieżącym. Realnie może on być jeszcze większy, ponieważ wszelkie dane i prognozy wskazują, że kolejny rok będziemy mieli deflację. Rząd szacuje, że cenyw całym 2016 r. spadną o 0,4 proc. Przy takim scenariuszu najniższa płaca poszłaby w górę o 4,1 proc. Związki w przygotowanym wspólnym stanowisku proponują, by podwyżka wyniosła 6,5 proc., a więc o 50 zł więcej, niż chce rząd (dałoby to 1970 zł brutto).

przeczytaj

We wtorek wchodzi w życie ustawa regulująca zawód fizjoterapeuty

Ustawę o zawodzie fizjoterapeuty Sejm poprzedniej kadencji uchwalił jesienią ub.r. Wzbudzała ona kontrowersje na etapie prac legislacyjnych. O jej niepodpisywanie apelował do prezydenta Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy oraz

prezes Naczelnej Rady Lekarskiej Maciej Hamankiewicz, zaś o podpisanie - Stowarzyszenie Fizjoterapia Polska. Związek przekonywał, że nadanie fizjoterapeutom uprawnienia kwalifikacji do leczniczych zabiegów fizjoterapii i ich stosowania, bez chociażby wstępnej diagnostyki lekarskiej, może zagrażać zdrowiu, a w skrajnych przypadkach życiu pacjentów. Stowarzyszenie z kolei twierdziło, że brak ustawy doprowadził do zapaści w systemie usług rehabilitacji w Polsce.

przeczytaj