0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Oświadczenie OPZZ w sprawie dorocznego przemówienia przewodniczącego Komisji Europejskiej o stanie Unii Europejskiej

Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych (OPZZ) z zadowoleniem przyjęło wystąpienie przewodniczącego Komisji Europejskiej Jean-Claude Junckera w dn. 13 września 2017 r. dotyczące stanu i przyszłych prac Unii Europejskiej. Jan Guz, przewodniczący OPZZ podkreślił: „W pełni popieramy propozycję ustanowienia Europejskiego Urzędu ds. Inspekcji Pracy, mającego na celu nadzór nad przestrzeganiem praw pracowniczych wszystkich pracowników w Europie. Mamy nadzieję, że związki zawodowe, już od etapu wstępnego planowania, będą aktywnie włączone w tworzenie tego urzędu".

przeczytaj

ZUS: pracy coraz więcej a podwyżek nie ma!

Organizacje związkowe działające w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych, miedzy innymi ZZ Pracowników ZUS, wydały komunikat ze spotkania z pracodawcą w sprawie sporu zbiorowego. Związkowcy informują, że na spotkaniu, które odbyło się 13 września, pracodawca oświadczył, że: - Nie ma żadnej przestrzeni na podwyżki wynagrodzeń dla wszystkich pracowników ani w tym roku ani w przyszłym. Pracodawca zaproponował stronie związkowej zamknięcie sporu zbiorowego na podstawie tego oświadczenia.

przeczytaj

MPK Łódź: w piątek strajku nie będzie

Zapadła decyzja, że nie dojdzie do piątkowego strajku w MPK. Nie zakończyło to sporu związkowców z zarządem. Związkowcy domagają się podwyżek i grożą strajkiem ostrzegawczym. Komunikacja miejska miała stanąć w piątek w godz. 4 - 6. Jednak związkowcy ustalili z zarządem MPK, że strajk zostanie zawieszony, a rozmowy o podwyżkach płac będą wznowione 19 września.

przeczytaj

Volkswagen wyrzuca z pracy za wpisy w sieci. Załoga zbiera dwa tysiące podpisów w obronie zwolnionych

Ponad dwa tysiące pracowników poznańskiego Volkswagena stanęło w obronie zwolnionych z pracy robotników, którzy chcieli założyć w zakładzie związek zawodowy. W czwartek na ul. Półwiejskiej w obronie zwolnionych odbyła się pikieta: "Bez walki nie licz na lepsze życie".

przeczytaj

Pojechali za chlebem za granicę. Teraz strajkują, bo ich oszukano

W ostatnich latach wielu oświęcimian wyjechało do Norwegii w poszukiwaniu pracy i lepszego życia. Oferta spółki z Kołobrzegu świadczącej usługi dla przetwórni rybnej Sekkingstad wydawała im się idealna. Na miejscu okazało się inaczej. Od piątku strajkują.

przeczytaj

Pracownicy delegowani: co dalej?

W dniach 14 i 15 września, w warszawskiej siedzibie OPZZ odbywa się międzynarodowa konferencja poświęcona prawom pracowników delegowanych w Unii Europejskiej. Konferencja została zorganizowana w ramach współpracy OPZZ z Litewską Konfederacją Związków Zawodowych (LPSK), będącą liderem projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej. Współorganizatorami projektu są centrale związkowe z Norwegii (UNIO), Hiszpanii (FAB) i Rumunii (Cartel Alfa). Konferencję otworzył wiceprzewodniczący OPZZ, Andrzej Radzikowski, który zwrócił uwagę, że realizacja projektu zbiegła się z ogólnoeuropejską dyskusją na temat pracowników delegowanych.

przeczytaj

Obniżenie wieku będzie kosztowne. ZUS policzył, jak bardzo

54 mld zł - tyle w latach 2017-2021 kosztować ma nowa ustawa emerytalna, obniżająca wiek przechodzenia na emeryturę. Kwota przewidziana na wypłaty w tym roku to ok. 805 mln zł - poinformowała w czwartek w Szczecinie prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska.

przeczytaj

IndustriAll Region Wschodni

W dniach 11 – 13 września 2017 w Mariborze na Słowenii miało miejsce spotkanie przedstawicieli central związkowych tworzących Region Wschodni IndustriAll z Czech, Słowacji, Węgier, Słowenii i Polski (Konfederacja Metalowców w Polsce). W spotkaniu uczestniczył zastępca Sekretarza Generalnego IndustriAll - Luis Colunga – odpowiedzialny w InduriAll za szeroko rozumiana politykę przemysłową. Sekretarz zaprezentował uczestnikom spotkania najnowsze informacje dotyczące podjętych i realizowanych działań przez IndustriAll w Europie.

przeczytaj

Goście z UNIO

Sytuacja na rynku pracy w Polsce i w Norwegii, kondycja dialogu społecznego, relacje z rządem oraz stanowiska w odniesieniu do społecznych inicjatyw instytucji europejskich były tematami spotkania przewodniczącego OPZZ z delegacją norweskiej konfederacji związków zawodowych Unio z przewodniczącą Ragnhild Lied na czele w dn. 13 września w warszawskiej siedzibie OPZZ.

przeczytaj