0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

1 maja to święto pracy, dzień solidarności pracowników i pracownic różnych branż i regionów, to bardzo ważny dzień dla postępowych związków zawodowych.

Dlatego zwracamy się do organizacji członkowskich OPZZ i struktur terytorialnych naszej konfederacji o masowy udział w obchodach w Warszawie.

Prezydium OPZZ

Aktualności

Jan Guz: Popieramy postulaty osób niepełnosprawnych i ich opiekunów!

- Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych w pełni popiera postulaty protestujących w Sejmie opiekunów osób niepełnosprawnych.Nie zgadzamy się z tym, aby dla matek i ojców niepełnosprawnych dzieci bez względu na wiek, brakowało pieniędzy w budżecie, podczas, gdy nie brakuje ich na inne wydatki publiczne.

przeczytaj

27 - 29.04.2018 Nauczycielskie Dni Pamięci i Pokoju

XXXIII Nauczycielskie Dni Pamięci i Pokoju odbędą się 27 – 29 kwietnia 2018 r. w Ustroniu – Jaszowcu oraz w Oświęcimiu.

przeczytaj

Opinie i analizy

O emeryturach z dyżurnymi ruchu PKP

5 kwietnia 2018 r. w Nowym Dworze Mazowieckim odbyło się posiedzenie Rady Krajowej Związku Zawodowego Dyżurnych Ruchu PKP. Bogdan Grzybowski dyrektor wydziału polityki społecznej OPZZ poinformował zebranych o działaniach OPZZ w zakresie ubezpieczeń społecznych tj. efektach przeglądu emerytalnego, waloryzacji emerytur i rent.

przeczytaj

W mediach

Ciemne chmury nad LOT. Strajk generalny przegłosowany, pracownicy chcą protestu

Odwołane loty i wielogodzinne opóźnienia - 1 maja wiele maszyn LOT może zostać na ziemi. A wtedy na lotniskach zapanuje armagedon. Money.pl dotarł do ostatecznych wyników referendum. LOT stoi na krawędzi strajku, a w spółce trwa spór o legalność głosowania.

przeczytaj

Rząd prześwietli emerytury. Czas na zmiany systemowe?

Związki zawodowe i organizacje pracodawców chcą rzetelnej dyskusji o przyszłości systemu wsparcia seniorów. A nie tylko pojedynczych zmian, demolujących obowiązujące zasady. OPZZ stawia zaś sprawę jasno. – Mamy gotowy projekt ustawy dotyczący waloryzacji rent i emerytur. Chcemy, żeby przy ustalaniu wskaźnika uwzględniać nie 20, ale 50 proc. realnego wzrostu płac – podkreśla Wiesława Taranowska, wiceprzewodnicząca OPZZ.

przeczytaj