0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Referendum szkolne

ZNP: Do 7 kwietnia czekamy na podpisy! Przysyłajcie!

przeczytaj

Nowe zasady zatrudniania nauczycieli: Egzamin państwowy dla osoby rozpoczynającej karierę w szkole

Najwięcej kontrowersji wśród oświatowych związków zawodnych wzbudziła propozycja, aby nauczyciel który po studiach ma rozpoczynać karierę zawodową w szkole, musiał zdawać egzamin państwowy.

przeczytaj

ZZGwP: PGG na giełdę? Nie zapominać o akcjach dla pracowników!

- Podczas rozmów dotyczących połączenia Katowickiego Holdingu Węglowego i Polskiej Grupy Górniczej 20 lutego minister energii Krzysztof Tchórzewski powiedział, że za pięć lat nowa, powiększona o Katowicki Holding Węglowy Polska Grupa Górnicza stanie się spółką giełdową – mówi Wacław Czerkawski, wiceprzewodniczący Związku Zawodowego Górników w Polsce. - Liczymy na to, że odpowiednie zapisy odnośnie uprawnień pracowników do darmowych akcji zostaną uwzględnione przez resort energii – dodaje.

przeczytaj

Listonosze dostaną prawie 1 tys. zł premii

Największe związki zawodowe (ZZ Pracowników Poczty oraz „Solidarność”) zawarły porozumienie, na podstawie którego pracownicy okienek i listonosze będą mogli otrzymać nawet 950 zł brutto premii kwartalnie. Pierwsze pieniądze na konta pocztowców trafią w II kw. 2017 r. Podpisane porozumienie przewiduje wpływ indywidualnych wyników pracy na wysokość tej części wynagrodzenia.

przeczytaj

Weekend trwający 3 DNI - czy ten szalony pomysł brytyjskiej partii uda się zrealizować?

Politycy brytyjskiej Green Party zaproponowali skrócenie tygodnia pracy do zaledwie czterech dni. Pomysł został przedstawiony przez Jonathana Bartley`a i Caroline Lucas, którzy wzywają do gruntownych zmian na rynku pracy, dzięki którym brytyjscy pracownicy staliby się zdrowsi i bardziej wypoczęci. - W XXI wieku stawiamy czoło bardzo niepewnemu światu, w którym człowiek ugina się pod naciskiem korporacyjnego globalizacji - mówi Bartley.

przeczytaj