0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Wniosek do MEN o udostępnienie informacji publicznej

Dotyczy sporu zbiorowego i pisma kuratorów oświaty. Na podstawie art. 2 ust. 1 i art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (tekst jedn.: Dz. U. z 2016 r. poz. 1764) Związek Nauczycielstwa Polskiego wnosi o udzielenie informacji w postaci…

przeczytaj

Zalewska: w kwietniu pokażemy harmonogram podwyżek dla nauczycieli

Minister edukacji narodowej Anna Zalewska powiedziała w środę, że w kwietniu przedstawi harmonogram podwyżek dla nauczycieli. Dodała, że trwają prace nad uporządkowaniem statusu zawodowego pracowników oświaty. Zapowiedziała też szkolenia z nowych podstaw programowych dla nauczycieli "wrażliwych roczników".

przeczytaj

Byli pracownicy służb mundurowych zaniepokojeni zmianami w świadczeniach emerytalnych

Zmiany w świadczeniach emerytalnych budzą ogromny niepokój byłych pracowników służb mundurowych. W tej sprawie przewodniczący OPZZ Jan Guz spotkał się z prezydentem Federacji Stowarzyszeń Służb Mundurowych Rzeczypospolitej Polskiej Zdzisławem Czarneckim i przewodniczącym Komisji Bezpieczeństwa i Ochrony Środowiska Rady Powiatu Legionowskiego Stanisławem Kraszewskim.

przeczytaj

Delegowanie pod ostrzałem. Związki chcą większych ograniczeń

Europejskie organizacje pracownicze domagają się, by jeszcze bardziej, niż proponuje to Komisja Europejska, przykręcić śrubę firmom wysyłającym pracowników za granicę. Np. ograniczyć czas delegowania z 24 do 6 miesięcy.

przeczytaj

Bruksela opublikowała decyzję ws. polskich kopalń

Wynika z niej, że kolejne trzy kopalnie: „Sośnica”, „Śląsk” i „Rydułtowy” mają zostać definitywnie zamknięte do końca 2018 r. Na prośbę polskiego rządu Komisja Europejska „wygumkowała” jednak dokładne daty ich likwidacji.

przeczytaj

Projekt dotyczący deputatu węglowego 27 stycznia trafi pod obrady KERM?

- Pojawiły się nowe deklaracje, że projekt rządowy dotyczący deputatu powinien trafić jeszcze w styczniu pod obrady Komitetu Ekonomicznego Rady Ministrów, a następnie do konsultacji społecznych - mówi Wacław Czerkawski, wiceprzewodniczący Związku Zawodowego Górników w Polsce. - Nieoficjalnie można usłyszeć, że pod obrady Komitetu Ekonomicznego Rady Ministrów projekt może trafić w piątek 27 stycznia – dodaje.

przeczytaj

Związkowcy Orlenu liczą na podwyżki podobne do ubiegłorocznych

Na 30 stycznia br. zaplanowane jest pierwsze spotkanie przedstawicieli związków zawodowych działających w PKN Orlen z pracodawcą, w sprawie podwyżek wynagrodzeń w 2017 roku. Związkowcy nie ukrywają, że mają nadzieję na porozumienie porównywalne z ubiegłorocznym.

przeczytaj