0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

MANIFESTACJA ITD

9 listopada w Warszawie odbyła się manifestacja inspektorów transportu drogowego i pracowników administracji Inspekcji Transportu Drogowego. Protestujący przemaszerowali ulicami Myśliwiecką i Alejami Ujazdowskimi pod Sejm. Tam odbyła się pikieta.

przeczytaj

PETYCJA INSPEKTORÓW I POZOSTAŁYCH PRACOWNIKÓW INSPEKCJI TRANSPORTU DROGOWEGO

- Decyzji o zamrożeniu płac w służbie cywilnej towarzyszyło populistyczne i nieprawdziwe przekonanie, że każdy pracownik tej służby angażuje się w wykonywanie swoich obowiązków w niewielkim stopniu i cechuje się niskim poziomem wiedzy merytorycznej. Ocena ta jest krzywdząca dla pracowników Inspekcji Transportu Drogowego.

przeczytaj

Pierwsze czytanie Ustawy o Związkach Zawodowych w Sejmie

9 listopada podczas obrad Sejmu miało miejsce pierwsze czytanie nowelizacji ustawy o Związkach Zawodowych związanej z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego z 2 czerwca 2015 r. Wyrok TK jednoznacznie określił, że członkiem Związku Zawodowego ma prawo być osoba wykonująca pracę zarobkową.

przeczytaj

Ustawa o związkach zawodowych rozmija się z oczekiwaniami organizacji pracodawców

- Procedowany w Sejmie projekt ustawy o związkach zawodowych nie rozwiązuje większości problemów, ale wprowadza nowe, które cieniem położą się na relacjach partnerów społecznych. Dlatego postulujemy, aby zaniechać nad nim dyskusji do czasu zakończenia prac powołanej przez Premier Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Pracy - mówi prof. Jacek Męcina, doradca zarządu Konfederacji Lewiatan.

przeczytaj

"Instytucja rzecznika Rady Dialogu Społecznego jest potrzebna"…?

Jako "Solidarność" jesteśmy rozczarowani, ale są kolejne dwa lata by przekonać stronę rządową, że instytucja rzecznika Rady Dialogu Społecznego jest potrzebna – powiedział przewodniczący Solidarności Piotr Duda.(…) Nie zgodził się z nim szef OPZZ Jan Guz. – Jeśli odwaga ma polegać na tym, że powołamy kolejną instytucję, która będzie próbowała pogodzić dialog społeczny między stroną rządową, pracodawcami a związkami zawodowymi, to nie o taką odwagę chodzi.

przeczytaj

Związkowcy grożą strajkiem w fabryce nawozów w Puławach

Związki zawodowe działające w należącej do nawozowego giganta fabryce w Puławach zapowiadają obronę integralności zakładu w każdym z jej obszarów i nie wykluczają przeprowadzenia akcji protestacyjnej, w tym strajku. To reakcja na próbę konsolidacji pionów handlowych w całej Grupie Azoty.

przeczytaj

JSW: związki chcą 25 tys. zł premii za utracone prawo do deputatu. Zarząd: to absurdalne żądanie

Związkowcy z JSW w swoim piśmie żądanie 25 tys. zł premii uzasadniają tym, że spółka - wraz z wejściem ustawy o rekompensatach - nie będzie już musiała utrzymywać rezerw, z których finansowane byłyby przegrane spory sądowe z emerytami ws. przywrócenia tego świadczenia. - Premie pochodziłyby ze środków uzyskanych z w/w rezerw i stanowiłyby rekompensatę za wyrzeczenia załogi poniesione w ostatnich trzech latach, w których to znacznie ograniczono jej zarobki – napisali przedstawiciele ZZ Jedność, ZZ Ratowników Górniczych i Związku Zawodowego Górników.

przeczytaj

MZ o wynagrodzeniach w służbie zdrowia

Postulaty dot. wzrostu wynagrodzeń w służbie zdrowia są sukcesywnie realizowane; rozmowy są prowadzone; mamy wolę współpracy - powiedziała w czwartek w Sejmie wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko. Troską MZ jest, by protesty nie powodowały zagrożenia dla pacjentów - podkreśliła. Naczelna Rada Lekarska zwróciła się do lekarzy o "ograniczenie w najbliższym czasie gotowości do świadczenia pracy i wykonywania świadczeń zdrowotnych, również w ramach umów cywilnoprawnych, do maksymalnie 48 godzin w tygodniu".

przeczytaj

Letaprywacja

- Letaprywacja to pojęcie z kategorii etyki. Oznacza prywatyzację państwa. Jest jedną z możliwych form patologii występujących w organach administracji. Przykładem walki z tą patologią jest orzeczenie Najwyższego Sądu Administracyjnego zakazujące pobierania opłat za parkowanie w centrach miast. Płatny może być jedynie oznaczony, spełniający warunki organizacji postoju pojazdów parking. Administracja miejska nie może zawłaszczać przestrzeni publicznej. To właśnie letaprywacja.

przeczytaj